WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Maqoku
V.I.P
V.I.P
Maqoku

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 37

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyTue Jan 31, 2012 9:23 am

flm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyTue Jan 31, 2012 11:50 pm

per ty qe hyre papritur ne mendjen time dhe i dhe nje tjeter kuptim jetes sime,dites idhe motivin per ta kaluar kendshme e nates i dhe enderrimin me ty

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
Maqoku

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 37

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyFri Feb 03, 2012 2:11 am

qa po thu bre hey ahahahah!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyFri Feb 03, 2012 4:55 am

Mos eshiko bukurin ecila te mashtron por shikoje zemren ecila te don me sy te shikoj me zemer te dashuroj Per ty jetoj se te dua shum syt e tu te bukur i sho edhe ne gjum jeten do ta jepja per tenden dashuri ne varr kur te me pysin do tu flas per ty henes dhe djellit i them une e dua te dashuren qe me mungon shum te nje lule e bukur e sho fytyren tende buzeqeshja jote me vije si ne enderr Dhe ne vdeksha i ri mos te qaj askush nrese me mbesin syt e hapur mos te mi mbyll askush se i kam nga malli per dashnoren time qe gjindet ne mergim T....te dua shum

XHELOZIA E MADHE OSE PARALAJMERON,FILLIMIN E NJE DASHURIE TE MADHE,OSE PARALAJMERON,FUNDIN E NJE DASHURIE..PRA KUJDEe:P

NDOSHTA NESER UNE JAM GJALL
NDOSHTA DHE QYQJA ME KNON MBI VARR
NDOSHTA DHE TI ME KERKON ME MALL..!!
E NA TAKOFTE I MADHI ZOT
DO TE TREGOJA NE ATE BOTE
SE SA KAM DERDHUR LOT

TI GJITHNJE VJEN
TU U LARGUE
MALLI VJEN VEC TU MU SHTU
DIJE MIRE SE KEM
ME VDEKUN
DHEU I ZI KA ME NA MBULU e ty kurre skom met te harrue

Lumi rrjedh uje, zemra pikon gjak! Dua qé te shoh, por jemi shum larg. Me thik me mé therr aspak nuk ankoje, e vdekur e gjall pér ty dot mendoj

Persé sonte yjet nuk shkelqejn athua edhe ata mungesen tende e ndjejn? Shpirt smunden pa ty, te lutum mendo pak ne mua dhe ne zemren tande ruaj vend per mua

Mos rri shum ne mendime se ta kam fal ty jetén time. Te kam than mos qaj me lot, se ty te dua ma shum se krejt ne BOT


Do te dua edhe nese me ty, nuk jam
Do te due edhe nese afer nuk te kam.

Ditet ikin dhe prap i kerkoj, deri te vdes me ty dua te jetoj!
Ku je sonte??? Me ka marr malli, ah kjo pritje mua zemren ma kalli

Mè prit sante se do tè vi por mos u tremb flej pèrsèri as nè der sdo tè trokas as nga gjumi sdo tè zgjoj por do tè puthi letas dhe prap do tè shkoj

Dashuria nuk ka dredha
ajo flet nga zemra,
dashuria nuk mendon dy here
ajo te vjen vetem nje here

Nuk te them te dua vetem ashtu kot por te them te dua me zemer te plot.
emrin e kam TE DUA mbiemrin VETEM TY
ste harroj zemer edhe ne varr kur te hy.
Nuk te them te dua vetem ashtu kot por te them te dua me zemer te plot.
emrin e kam TE DUA mbiemrin VETEM TY
ste harroj zemer edhe ne varr kur te hy.

SA ME MERR GJUMI I PARE
NE ENDERR TE SHOH TY
QOHEM NATEN EPYES HENEN
KU JAN ATA SY..
E NGA MALLI PIKON LOTI
E NUK ME MERR GJUMI

ku jan sonte syt e tu?kuj ti tregoj sa fort te du me dhemb koka me ndizet balli per ty shpirt me dogji malli
Dhe me m´kan verbu kta dy sy
rruge per te ti kisha gjetur
te kisha njohur ndër 1000
jeten per ty ekisha tretur me prit sonte ne enderr se do te vij,por mos u tremb flej perseri nuk do te trokas ne der as nuk do te zgjoj por te puth leht dhe prap do te shkoj .. Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.Athua e dashura ne ket moment ku je?--Te dua me zemer e jo me politik,te dua per jete e jo per praktik. Mos harro Loqko

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyFri Feb 03, 2012 4:57 am

Dhe pse je larg
asgje sme pegon
largsia na ndan
dashuria na bashkon Nese nje dite
Ti do te jesh duke qare...
Me thirr mua
Qe te jem me ty.
Une nuk
Te premtoj te bej te qeshesh,
Por ne
Mund te qajme te dy.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
Maqoku

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 37

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyFri Feb 03, 2012 11:25 pm

heheh i lumi aj qe ti ja kushton keto fjal ati!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptySat Feb 04, 2012 12:25 am

lum ai qe lidhi miqesi me mua

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 EmptyFri Jun 08, 2012 8:56 pm

shum e bukur qenka kjo poezia

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...   Per ty qe hyre papritur ne mendjen time... - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Per ty qe hyre papritur ne mendjen time...
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: TREGIME DASHURIE-
Kërce tek: