WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty
MesazhTitulli: ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..   ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. EmptySat Nov 26, 2011 8:39 am

Më fal që Të Dua kaq shumë, më fal që në zemër të lëndoj,më fal por është tepër vonë nuk mundem unë TY të
harroj!Më fal që të bëra padashur për mua pa qëllim të mëndosh,më fal që të bëra për mua poezi me dhimbje të krijosh! Më fal por njëriu prandaj vuan të të dashuroj një njëri si TI,ti thajë lotët pa kaluar
qërpikun dhe kur të prek buzët të quhet DASHURI Më fal por nuk të them TË DUA, nuk dua më puthje nga TI,ato janë vetëm dhëmbje për zemren, ato më bëjn të ndihem njeri! Por unë njeri nuk dua më të jem, nuk dua unë të flas për dashurinë,sepse TI më nxore nga zemra, pa TY jeta ime s´ka kuptim! Më fal që prap po të lëndoj, më fal që përjetë do TË
DUA,më fal por nuk e di si bëhët me një njëri të çmendur si mua! E çmendur se të tjerët i dua si veten, e çmendur se tregoj të vërteten,e çmendur se jam e sinqertë, se TY TË DUA më shumë se një jetë! Më fal për të metat e mia, më fal që të dhash një shekull Dashuri,por jeta i ka këto padrejtësi e mua jeta më solli tek TI! Dhe Ti si një qenie e pafaj, si një ëngjull me zemer të vrarë,Ti ke diqka të veçantë, Ti ke shumë lotë të patharë! Më vjen keq që unë nuk arrita të të kthej buzëqeshjen përsëri,ashtu siq Ti ma ktheve mua dhe më bëre të ndihem njeri! Ndoshta Ti je munduar në zemren tënde të më pranosh,po vallë pse unë nuk kam guxim të bëjë të më dashurosh! Përse mes poezive unë veten lëshoj,dhe ne ç´do
pikë loti mundohem të të imagjinoj! Pse vallë një zemër si tëndën se kuptoj?!! Të më dashuroj kaq fortë dhe kaq fortë të më lëndoj !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty
MesazhTitulli: Re: ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..   ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. EmptySat Nov 26, 2011 8:32 pm

Shume me pëlqej edhe kjo Laksi. Shume e bukur.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty
MesazhTitulli: Re: ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..   ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. EmptySun Nov 27, 2011 6:42 am

Danke Mondi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty
MesazhTitulli: Re: ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..   ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. EmptyFri Jun 08, 2012 8:55 pm

qenka shum e bukur


Lamtumirë Dashuria ime

Ne enderr si nje mankth me vjen. Qan, qesh dhe
luan me mua… Iken vjen pa me then asnje fjale. Tashme ke ikur… Por
kur do te vish perseri? Ndoshta neser…? Po nuk erdhe neser…?
Ndoshta pasneser… Dhe e di qe do vish dhe te pres me lot ne sy…
Vall me te vertet do te vish pa ikur perseri?! Ike duke me dhuruar
dhimbjen si kujtim… Edhe pse se doja duhet ta pranoja. Tashme vetem
per dicka te falenderoj… Se ti me mesove cishte dashuria.
Faleminderit per gjithcka, qofte dhimbje lot nete pa gjum gezime
dashuri… Nese svjen ne kete bote… Nje cope parajse do ta ruaj per ty
une
tani nuk e di se cpo ndodh pa ty qe nga dita e ndarjes sone lotet kane
zene vend ne syte e mi. nuk mundem ti ndal dot edhe pse e di dhimbjen mire
qe jane te pa merituar. me kujtohen shume gjera njehohesisht… shume
momente qe nuk mund ti harroj shume caste qe me bejne te vuaj. mendova
se ndarja do me bente te te harroja por nuk po ndodh aspak keshtu.
perkundrazi! ajo po me ben te te dua me shume po me shton me shume ate
mall te zjarrte qe kisha kohe qe e ndjeja. e di mire qe po mundohesh te
ndertosh nje jete te re atje… larg nga te gjithe nga gjithcka dhe nga
une.. te uroj me gjithe forcen e shpirtit te jesh e lumtur… ndoshta
kete fat te ka rezervuar jeta! por kur ti te jetosh ate jete te re kur
te kesh prane dike tjeter ktheje edhe njehere koken nga e shkuara… me
co njeher neper mend sepse kujtimi im nuk eshte vrases per ty… ajo do
te jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! mos u mendo se sime bere
te vuaj aq shume as mos u pendo! rri e qete sepse une te dua me gjithe
shpirt e te kam falur gjithcka… vetem mendo se dikur kam qene e
shkuara jote se zemren time ta fala krejtesisht ty! do te ndihesha me
mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone
qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qe
na ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te prese perjetesisht!
eh! malli me ka mbytur… ne cdo cast me del fytyra jote. me kumbojne
ne vesh fjalet dhe premtimet e tua! ne cdo enderr me shfaqesh duke
buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me
pas trishtohem… qaj mbytem me lot se me duket sikur keshtu do te
kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne
genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak
nga pak. tani jemi vertdet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo
dite qe kemi kaluar bashke… prane kam vetem mallin qe me djek e
pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka
perpara. ashtu dhe malli qe kam per ty nuk po me le te jetoj jeten time
me ben te hedh poshte cdol mundesi per te qene i lumtur… ndoshta
heren tjeter qe do te shihemi do te kesh ne krah dike tjeter dhe nga
une ndoshta sdo ti kthesh syte as
per te me pershendetur. ndoshta
do te kesh harruar se dikur kam ekzistuar ne jeten tende dhe kjo do te
jete tronditja qe do te me shkaktoje me shume dhimbje… e megjithate
une do te jem serisht ajo qe do te shoh nga larg lumturine tende por
kurre nuk do te behem nje i trete ne lidhjen tuaj sepse ti ndoshta do
te ndjesh per ate pasion te mallshem qe me bere ta jetoj vetem ti…
une nuk dua te vuash e te ndjesh te njejten dhimbje te cilen dikur ma
bere ta jetoja… une do te kenaqem vetem me lumturine tende sepsekeshtu te pakten do te jem me i qete. duhet te mesohem me humbjen
tende, me idene se nuk od te jesh kurre e imja, por nuk mundem te te
mos mendoj qofte edhe per nje cast te vetem, sepse ti je kudo… ne cdo
lot trishtimi je ti, ne cdo cast dhimbje je ti… je kudo , ne cdo
pjese te qenjes sime, por teper larg dhe e pa arritshme… je thesari
me i cmuar qe nuk munda ta kem kurre, mbreteresha e mbreterise DASHURIA
ne te cilen nuk mund te jem as sherbetor… tani LAMTUMIRE pergjithmone
dashuria ime e paarritshme! “Lamtumire” dashuria ime e pamundur…

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty
MesazhTitulli: Re: ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..   ME FAL SIMPATIA E JETES SIME.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ME FAL SIMPATIA E JETES SIME..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: TREGIME DASHURIE-
Kërce tek: