WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Preciziteti, e bën raportin intim të mërzitshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Preciziteti, e bën raportin intim të mërzitshëm  Empty
MesazhTitulli: Preciziteti, e bën raportin intim të mërzitshëm    Preciziteti, e bën raportin intim të mërzitshëm  EmptyTue Nov 29, 2011 12:08 am

“Qëkur jeta është bërë tepër aktive, seksi duhet planifikuar”, është një ndër shprehjet më të dëgjuara ndër ekspertët e marrëdhënieve në çift. Megjithatë, nuk është planifikimi ai që e bën raportin intim të mërzitshëm, por preciziteti.

Shiheni jetën tuaj seksuale si një projekt të rëndësishëm dhe vendoseni atë në krye të listës suaj të prioriteteve të fundjavës. Ekspertët britanikë këshillojnë që në vend të daljeve në fundjavë, shkoni më herët në krevat, relaksohuni dhe përkëdheluni në mëngjes e më pas thjesht dembelosuni me njëri-tjetrin.

Të tjerë specialistë, rekomandojnë kryerjen e marrëdhënieve seksuale edhe nëse ndiheni të lodhur, por një pjesë e tyre janë kundër, pasi do ta bëjë raportin të duket “sa për të thënë”!

Planifikimi mund të duket burokratik, por parapërgatitjet jo. Ideja se duhet të jetë spontane, nuk pi më ujë në një marrëdhënie të konsoliduar, por koha që i dedikoni është koha e të bërit dashuri. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Preciziteti, e bën raportin intim të mërzitshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) LIFESTYLE (¯`♥´¯) :: LIFESTYLE-
Kërce tek: