WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Troja “e kall” publikun e Prishtinës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Troja “e kall” publikun e Prishtinës  Empty
MesazhTitulli: Troja “e kall” publikun e Prishtinës    Troja “e kall” publikun e Prishtinës  EmptyTue Nov 29, 2011 3:23 am

Troja “e kall” publikun e Prishtinës  F_112911

Megjithëse koncerti i grupit “Troja” mbrëmë ka filluar me vonesë, adhuruesit e këtij grupi janë ndarë të kënaqur me atmosferën dhe performancën e rokerëve.

Koncerti, i organizuar për 28 nëntorin, Ditën e Flamurit, me moton “Shkun 99 vjet e hajt”, ishte paraparë të fillojë rreth orës 20:00. Me një orë vonesë, në skenë të parët u ngjitën anëtarët e grupit “Garazhat e Bardha”, të cilët hapën koncertin që më vonë vazhdoi edhe me grupe të tjera të muzikës rok.

Rreth orës 22:30 në skenë u ngjit grupi “Troja” që ngjalli atmosferën në sallën “1 Tetori” të Prishtinës. Edhe pse pak me vonesë, Troja me këngët e tyre bëri një natë festive shumë të gjallë.

Koncerti ka vazhduar deri pas mesnatës, duke u e përmbyllur me këngët si “Mbretëresha kohë” dhe “Amaneti i Clownit”. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Troja “e kall” publikun e Prishtinës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: