WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sakrifica e Nenes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Sakrifica e Nenes Empty
MesazhTitulli: Sakrifica e Nenes   Sakrifica e Nenes EmptyTue Dec 27, 2011 8:24 am

Ne Japoni,pasi qe kishte ndodhur një termet,ekipet e shpëtimit shkojnë për te shikuar te mbijetuarit,dhe ne një prej këtyre shtëpive te rrënuara e vërejnë një grua ne një pozite interesante sikur diçka po e mbante ne duar por e cila tashme kishte vdekur. Duke dashtë për te vazhduar rrugën dhe për te shikuar ne shtëpitë tjera për te pare a ka te mbijetuar tjerë, njeri prej anëtareve te ekipit shpëtimit e vëren nga një vrime ku e kishin shikuar gruan e vdekur se ishte edhe një fëmijë i vogël me te. Ekipet e shpëtimit menjëherë fillojnë punën për ti nxjerre nga ajo gërmadhe dhe e vërejnë një bebe 3 muajsh e mbështjellur me batanije me lule e cila ende ishte gjalle nen përqafimin e nenës vete dhe i cili po flinte. Ne batanije e gjejnë edhe një telefon ne te cilën nena e kishte shkruar një mesazh dhe ne ekranin e saj shkruante - "Nëse ke shpëtuar, Mos harro se shume te kam dashur - Nena jote"Sakrifica e Nenes 313839_280946128595705_143615112328808_1067126_915881536_n

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Sakrifica e Nenes Empty
MesazhTitulli: Re: Sakrifica e Nenes   Sakrifica e Nenes EmptyFri May 18, 2012 12:09 am

sa histori e trishte;nje histori teper e dhimbshme;sa keq te vdesesh per te shpetuar nje jet tjeter;nenat e gjora cka nuk heqin per te rritur femijet e tyre;edhe disa prej tyre nuk ia din edhe per nder.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sakrifica e Nenes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: