WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

  nje flete nga ditari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyThu Dec 29, 2011 2:54 am

A ndodhet ne ditarin tuaj nje flet e mbushur me nje kujtim te paharrueshem?
Qofte nje dashuri apo shoqeri , etj, por qe ai kujtim ka mbetur thelle ne zemren tuaj dhe nuk eshte e lehte ta fshish ne pluhurin e harreses?

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyThu Dec 29, 2011 9:43 pm

Do ta shkruaj edhe une nje flete nga ditari i jetes time , po per momentin nuk kam shume kohe te mjaftueshme te shkruaj Smile

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyTue Jan 03, 2012 2:35 am

Ndoshta e kote qe te shenohet ajo qe ndjej e mendoj por te pakten me ndihmon qe te largoj nje rendese qe gjithmone e bart me vehte .....
- Nuk Dua Te Flas ne lidhje me gjerat e tjera qe perjetoj perveq dashurise time te madhe qe per momentin ndjej ndaj nje personi qe ndoshta nuk ndjehet si une apo nuk shfaq ate interesim.
- Problemet dhe vuajtjet e ndryshme me percjellin gjate kesaj dashurie qe disa nga to edhe nuk munda ti perballoj dhe qe me shtyne te mendoj ndarjen te cilen kurr nuk mund ta pranoj per zemer, ndoshta me fjale po ,por me zemer jo . Ndjehem shum e piklluar e vetmuar dhe e merzitur per keto qe po ndodhin ne mes meje dhe dashurise sime. Ende nuk mund te besoj qe ndodhi ndarja ende shpresoj per rikthimin tone ende. Ndoshta edhe bej gabim qe shprehem ne kete menyre ne nje web faqe te thjeshte, por ktu i them ato ndjenja dhe ato fjale qe ndoshta kurre nuk do te jem ne gjendje te ia shpreh dashurise sime . Jo nga turpi ose ndonje arsyetim tjeter i ngjajshmen por thjesht nga frika se mos bej gabim me shprehjen e ndjenjave te mia , nga moskuptimi i dashurise sime apo edhe perqeshja e tij ne mua . Sikur ta dija se asnjera nga to nuk do te ndodhte shume ndryshe do te ishe . Per shume gjera jam penduar . Gjeja per te cilen jam penduar me shume eshte apo jane gabimet e mia apo veprimet qe i bera me koken time pa e ditur fare qe mun te sjell pasoja si ndarja . Nuk e di pse nuk mundohesha qe te gjitha ato te mos i merrja me at gjaknxehtesi por per qdo gje te vogel fjalosesha me dashurine time . Nuk e Di pse i bera ato gabime apo ndosta e gjithe lidhja jone ishte gabiom . E mendoj edhe jo ate gje. Smund te jete gabim nje dashuri qe ndjejme te 2 personat ndaj njeri -tjetrit nje dashuri aq te forte saqe me shtyri te bej veprime dhe gjeste per te cilat mendoja qe sdo ti beja para moshes se pjekerise .
- Ndoshta kjo ndarje e papritur nuk eshte aq e veshtire per te sa eshte per mua ,ndoshta atij nuk i behet vone per vuajtet qe kam une tani ,per dhimbjen ne zemer kur e mendoj qe ai qe un e dua do ti takoj dikujt tjeter e jo mua ,qe do ta kaloje kohen me dike sikurse me mua ,qe nje femer tjeter do ti kete ato qe te 2 planifikonim ti kenim se bashku .

Ahhhh Zemer ....sikur te mos ndodhnin keto qe kane ndodhur gjithqka do te ishte ndryshe ... ose sikur te mund te rikthehej dashuria jone qdo gje qe ka ndodhur me pare, ndonje gabim i imi sdo te ndodhte me por e di qe ajo ndoshta eshte e pamundur sepse nuk do te jem kurre ne gjendje qe dashurise sime ti kerkoj rikthimin tone . Ky do te ishte nje gjest shum i ulet nga une . Ne qdo moment pres qe dashuria ime te perdor fjalet qe dikur i perdornim te dy per te shprehur dashurine tone ... Te harroje qdo gje qe ka ndodhur e edhe ndarjen e ashtu te me nxise edhe mua te veproj . Te kerkoje ndoshta ate rikthim qe une se kerkoj dot me .

E di qe ne disa aspekte shume me mire eshte qe kjo ndarje te ekzistoje per shkak te grindjeve te shumta dhe te lendimeve qe ia benim njeri tjetrit ,,,, por kur mendoj dashurine, kjo gje nuk mund te ndodhe nuk mundddd..:'(:'(:'( ----- I Urrej lotet qe dalin qdo nate nga syte e mi ... Nuk ka dite qe nuk mendoj per ato qe ndodhen mes meje dhe atij ,nuk ka dite qe ndoshta i lutem zotit qe kjo ndarje te mos jete e vertete ,qe te jet nje enderr ... e me keto lutje lotet me kaplojne dhe me meundojne ...... I vetmi ngushellim ne keto momente eshte fotografia qe gjdo her e bart ne dore gjate ketyre kujtimeve ... fotografia e dashurise sime qe e shikoj me sy te trubulluar nga lotet dhe me shume dashuri .....Ahhh....Sikur ti kishte keto mendime dhe ndjenja edhe dashuria ime ndoshta do te me kuptonte sado pak por nuk besoj qe i ka..Shum me keq kur e shoh momentin kur mund te flasim dhe ti shprehim ndjenjat tona e nuk e shfrytezojme .....

Shum lot, dhimbje dhe dashuri............

Maj , 03 2008 ------ E Shtune (jo une)

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyTue Jan 03, 2012 2:35 am

C'me mbeti nga dashuria....
nje caste i bukur i kycur ne zemer,
nje leter e zhubrosur
e adresuar pa emer
nje faqe e mbushur me boje ne ditar,
nje karafil i vyshkur i thare ne sirtar.
nje melodi e lehte nje note melankolie
nje flet ne ditar
nje drame dashurie
nje lote i nxehte i shoqeruar ne shi,
nje ndodhi e jetes ku bente pjese ai.
nje perde gri e hedhur mbi kujtim
hiri i nje flake
mbeti ne shpirtin tim..........(anonim)

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyWed Jan 04, 2012 8:50 am

Une kam ditar te jetes sime,,dhe kete e beje cdo dite duke shkruar shumecka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari EmptyThu May 17, 2012 5:31 pm

kam pasur dikur,por e grisa sepsae nuk doja te kujtoja kujtimet e se shkuares,pasi vec kujtime te dhimbshme kam pasur.
Sonte nuk paskam gjume,.dicka me gerryen dua veq te mos flej,..dua vetem
ti largoje keto mendime nga une,..dua te largoj gjdo kujtim,..por
tingujt e kesaje qetesie mbremje,..me ngacmojne,..me kompozojne kujtimet
e mija ne te kaluaren,..
ndjehem e pambrojtur kundrejt tyre,..zot
ngaihere dua te bertase fuqishem,.sikur do i zgjidhe,..por kjo eshte veq
nje momente ne nje nate,.ku une skam gjume,.ku une kthej kujtimet e
kaluara,..ma ka faijn kjo nate,,,,keta tinguj,..nja shenim..i rrudhosur
ne nje flete,..nje firme e hedhur ne nje kapake libri..dhe vargjet e
atyre rreshtave te shkruar nga ti ,..per mua,..ato me zgjuan me
terbuan,..dhe tani dua veq te arratisem,..nga libri,..nga citatet,..e
tua,..dhe nga ndjenja ne pergjethsi,..ndoshta me ty e vdiqa ndjenjen
time njehere e pergjithmone,.. viktime te ndjenjes sime dike tjeter
viktimizova,..por kjo me lendon,..ne u nduam,....kohen e lame
deshimtare,..ti me thirre me vones,..une su ktheva vazhdova gjithe
denes,..ndoshta arratisja ime do te japi shkake te me urresh,..dhe ti do
mundesh te me kapercesh,..edhe pse kurre sta thashe,..me lendoi largimi
,..me lendoi dyshimi yte,..shpjegime su dhashe as nuk prita,..ndoshta
ketu ishte dhe e zeza dita ,....
Nuk mundem te ankohem,..Lumturia me
rrethone,..dhe ndjehem si princeshe,..po perse shpirti ime vetm ka
ftohet,..perse eshte gjithnje i trishtuar,..shpesh rebel dhe i
ngurtesuar,..
gjakun ngrij per te mbijetuar,..shpirti ime punon qete..dhe nga jashte jep tjeter jete,..sa hipokrit dhe i pabese,..

tani po shkruaj citatin tende,
per
ta braktisur,.dhe pake me pase ate flete per ta grisur,..mos thuaj se
shkaterrova,..se ketu do ta le,..eshte e vetmja forme qe une te fle,..

"Tingujt
e nje violine kordinohen,..ne nje flete ajri,gurra te tera petalesh te
kuqe trandafili,..vertiten rreth teje,..dhe ti e zhveshur ne mes te tyre
embel,..dhe lozonjare,.me endesh dhe me flet,..ne gjoksin
time,..tatuazhe kujtimesh qe pasqyrohen nga gjoksi yte,..ngjajne si
antikitet,.te ndjeje gjithmone dhe perher,. te emble dhe plote ndjenje,i
dehur jame nga trupi dhe shirti yte,..flake me nezin syte e
tu,..gjoksin e embel e kam tatuazhe ne shpirtin tim..qe te me ushqej me
dashuri deri ne perjetesi,.. dehje ndjenjashe,..te prek buzet qe
dridhen,..qafen tek rrenqethet,..duarte shpurpuriten lehte mbi lekuren
tende,,
dhe une ndjeje qe me perket qenja jote,..te thithe si te fundit frymarrje,.
si
te fundit deshire,..ajeri i perjetesis sime..deri ne vdekjen time..nuk
pushoje asnjehere se menduari ty,..sepse une vdes,..dhe ngel pa jete

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
 nje flete nga ditari Empty
MesazhTitulli: Re: nje flete nga ditari    nje flete nga ditari Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
nje flete nga ditari
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: