WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu Dec 29, 2011 2:58 am

midis ketyre dy obsioneve cili eshte me i rendesishmi per ju????

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu Dec 29, 2011 3:00 am

Normalisht, nuk do te vija asgje perpara dashurise.
E pse te mos zi zgjidhja te dyja?
Nese njeriu, qe dua nuk deshiron, qe une te vazhdoj karrieren, te eci perpara, te afirmohem ne aspektin intelektual, atehere ai nuk me do mua. Sepse nese ai me ve alternativat, o mua o karrieren, atehere nuk me do dhe nuk me vlereson. Keshtu, qe nuk ia vlen te rrish me nje njeri te tille, duke sakrifikuar jeten dhe endrrat e tua.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu Dec 29, 2011 9:19 pm

hmm pytje e veshtri kjo...shum njerz hiqin dor nga dashuria sepse sdi ja ndalon karrieren i dashuri apo ku di une,,,,,dashuria eshte nje gje qe te ben meu ndih mir karriera te je ardhmeri ne jet,,,,kshtu tdyja ishte kan mir....por mbasi tema eshte em zgjedh njeren....


kisha then spari karrieren e mandej dashnin...ashtu siq kam vrepru ....kam ber karrieren time tash kam dhe dashnin...Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu Dec 29, 2011 9:32 pm

Edhe per mua eshte pytje me shume dilema dhe veshtire te percaktohesh se cilen do zgjedhesh . Mendoj si te tjeret qe te dyja do ishte mire , porse dashuria ze nje vend shume te rendesishem ne jete po ashtu si edhe karriera po gjithsesi do vazhdoja karrieren duke u munduar te mbaj edhe dashurine.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Dec 30, 2011 1:45 am

Mondi shkruajti:
Edhe per mua eshte pytje me shume dilema dhe veshtire te percaktohesh se cilen do zgjedhesh . Mendoj si te tjeret qe te dyja do ishte mire , porse dashuria ze nje vend shume te rendesishem ne jete po ashtu si edhe karriera po gjithsesi do vazhdoja karrieren duke u munduar te mbaj edhe dashurine.
ne je i zoti i mban te dyj edhe dashurine edhe karrieren

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Dec 30, 2011 3:01 am

mace shkruajti:
Mondi shkruajti:
Edhe per mua eshte pytje me shume dilema dhe veshtire te percaktohesh se cilen do zgjedhesh . Mendoj si te tjeret qe te dyja do ishte mire , porse dashuria ze nje vend shume te rendesishem ne jete po ashtu si edhe karriera po gjithsesi do vazhdoja karrieren duke u munduar te mbaj edhe dashurine.
ne je i zoti i mban te dyj edhe dashurine edhe karrieren

Besoj se do i mbaj , kurr si dihet . Po une shume besoj se jam i zoti per ate.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Dec 30, 2011 8:10 am

Mondi shkruajti:
mace shkruajti:
Mondi shkruajti:
Edhe per mua eshte pytje me shume dilema dhe veshtire te percaktohesh se cilen do zgjedhesh . Mendoj si te tjeret qe te dyja do ishte mire , porse dashuria ze nje vend shume te rendesishem ne jete po ashtu si edhe karriera po gjithsesi do vazhdoja karrieren duke u munduar te mbaj edhe dashurine.
ne je i zoti i mban te dyj edhe dashurine edhe karrieren

Besoj se do i mbaj , kurr si dihet . Po une shume besoj se jam i zoti per ate.
per karrieren apo dashurine?

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyMon Jan 02, 2012 3:43 am

Sigurisht qe dashurin do zgjedhja,,sepse pa dashuri Jeta s'do kishte fare kuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyMon Jan 02, 2012 8:04 am

Laksi shkruajti:
Sigurisht qe dashurin do zgjedhja,,sepse pa dashuri Jeta s'do kishte fare kuptim
dhe do lije karrieren????????

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyWed Jan 04, 2012 8:52 am

Patjeter qe do e Lija per dashurin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu Jan 05, 2012 1:44 am

Laksi shkruajti:
Patjeter qe do e Lija per dashurin
pse nuk je e zonja ti mbash te dyja???

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
kingjaburrrel
Anëtar/e
Anëtar/e


Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2012
Postime Postime : 23
Vendodhja Vendodhja : burrrel
Mosha Mosha : 25

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 3:39 am

Po te ishte e nevojshme per dashurine do te jepja dhe vete jeten time,ne pike te pare do te zgjidhja dashurine.Pasi ia vlen qe te luftoj per ate djale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 3:45 am

kingjaburrrel shkruajti:
Po te ishte e nevojshme per dashurine do te jepja dhe vete jeten time,ne pike te pare do te zgjidhja dashurine.Pasi ia vlen qe te luftoj per ate djale.
po mire ia vlen ai po ti nuk vlen ndopak qe te lesh karrieren tende per te???po mundimi qe ke sakrifikuar per shkollen ???apo edhe keto sia vlejne para tij???

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 3:46 am

kingjaburrrel shkruajti:
Po te ishte e nevojshme per dashurine do te jepja dhe vete jeten time,ne pike te pare do te zgjidhja dashurine.Pasi ia vlen qe te luftoj per ate djale.

Po per karrieren sdo te mendoje fare ???

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 3:50 am

Mondi shkruajti:
kingjaburrrel shkruajti:
Po te ishte e nevojshme per dashurine do te jepja dhe vete jeten time,ne pike te pare do te zgjidhja dashurine.Pasi ia vlen qe te luftoj per ate djale.

Po per karrieren sdo te mendoje fare ???
te njejten pyetje kemi menduar ti bejme une dhe ti....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 9:29 am

Mace Nuk eshte me rendesi aje e zonja apo nuk je,,kur eshte pyetje se ke ta
zgjedhesh dashurin apo karrieren,,une sigurisht qe DASHIRIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyFri Jan 06, 2012 11:31 pm

Laksi shkruajti:
Mace Nuk eshte me rendesi aje e zonja apo nuk je,,kur eshte pyetje se ke ta
zgjedhesh dashurin apo karrieren,,une sigurisht qe DASHIRIN
ok,ska rendesi ne je e zonja apo jo,po e anashkaloj kete.po ti te gjitha studimet e tua,shpenzimet per shkollen do i hidhje poshte sepse i dashuri te kerkon ti lesh???

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Laksi
V.I.P
V.I.P
Laksi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 36

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptySat Jan 07, 2012 11:16 pm

Eshte pak e veshtire ta lesh karrieren mbas gjithe atyre mundimeve qe ke bere per te...por prap se prap nuk ndryshoj mendim dashuria mbi te gjitha eshte me e rendesishmja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren EmptyThu May 17, 2012 11:55 pm

epo jo gjithmon sfidat e jetes na lejojn qe ti kemi te dyja;para dashuris nuk do te vija asgje;do zgjiddhja dashurise sepse me ndihmen e tij do perballonim gjithshka te dy te se bashku

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty
MesazhTitulli: Re: ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren   ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ke do te zgjidhni dashurine apo karrieren
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: