WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rona Nishliu në Eurovision

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Rona Nishliu në Eurovision Empty
MesazhTitulli: Rona Nishliu në Eurovision    Rona Nishliu në Eurovision EmptyThu Dec 29, 2011 9:28 pm

Rona Nishliu në Eurovision 9apfg6

Pas një performance jashtëzakonisht të shkëlqyer, këngëtarja Rona Nishliu ka rrëmbyer çmimin e parë në Festivalin e 50-të të Këngës, duke siguruar kështu pjesëmarrjen në kompeticionin e muzikës europiane Eurovision Song Contest.

Në luftën e drejtpërdrejtë për çmimin e parë mes Elton Dedës, Sajmir Brahos dhe përfaqësueses së vetme nga Kosova, Rona Nishliu, triumfuese doli kjo e fundit me këngën e saj “Suus”.

Kënga “Suus” është pëlqyer jashtëzakonisht shumë nga publiku shqiptar dhe me votat e jurisë Rona Nishliu arriti ta marrë çmimin triumfal që ia mundëson asaj pjesëmarrjen në kompeticionin më të madh të muzikës europiane, Eurovision Song Contest, që mbahet vitin e ardhshëm në Baku të Azerbaixhanit.

Çmimet tjera të ndara:

Interpretuesja më e mirë: Rona Nishliu (Suus)
Teksti më i mirë: Sokol Marsi (Kristal)
Melodia më e mirë: Endi Sina (Mira vjet)
Çmimi i kritikës: Frederik Ndoci
Çmimi i orkestrimit: Klodian Çafoku. /Telegrafi/


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Rona Nishliu në Eurovision Empty
MesazhTitulli: Re: Rona Nishliu në Eurovision    Rona Nishliu në Eurovision EmptyTue Jan 03, 2012 2:38 am

nuk e meritonte te fitonte.kjo kenge sia vlen per ne eurovizion,,duket si kenge per homazhe

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Rona Nishliu në Eurovision Empty
MesazhTitulli: Re: Rona Nishliu në Eurovision    Rona Nishliu në Eurovision EmptyWed Jan 04, 2012 12:58 am

mace shkruajti:
nuk e meritonte te fitonte.kjo kenge sia vlen per ne eurovizion,,duket si kenge per homazhe

Nuk e meritonte aspak. Eshte nje kenge jo ritmike qe per ne eurovizion ska asnje shanc.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

Rona Nishliu në Eurovision Empty
MesazhTitulli: Re: Rona Nishliu në Eurovision    Rona Nishliu në Eurovision EmptyFri May 18, 2012 1:08 am

kendoj me mir edhe un sesa kjo,ca esht kjo finale keshtu

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Rona Nishliu në Eurovision Empty
MesazhTitulli: Re: Rona Nishliu në Eurovision    Rona Nishliu në Eurovision Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rona Nishliu në Eurovision
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: