WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Fushata për LDK për ndryshimin e statutit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Fushata për LDK për ndryshimin e statutit Empty
MesazhTitulli: Fushata për LDK për ndryshimin e statutit   Fushata për LDK për ndryshimin e statutit EmptySat Jan 07, 2012 8:35 am

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vijuar të shtunën debatin brenda partisë për ndryshimin e statutit të saj.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në fjalimin e tij të mbajtur me degën e kësaj partie në Prishtinë tha se forca politike që ai drejton e ka përcaktuar vizionin për një parti të profilizuar, me funksionalitet të lartë, me lidership të fortë, dhe me komunikim profesional.

Mustafa ka thënë së për t’i realizuar misionin, vizionin dhe objektivat e LDK-së, duhet të bëjnë një riorganizim dhe një ristrukturim të Lidhjes Demokratike dhe me këtë të bëhet edhe profilizimi i saj.

Sipas tij, realizimi i objektivave kërkon që LDK-ja ta ruajë themelin “rugovian” të saj dhe vlerat bazë. Sipas Mustafës riorganizimi i LDK-së do të bëhet në dy nivele, në degët dhe nëndegët e kësaj partie.


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Fushata për LDK për ndryshimin e statutit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: