WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Qeveria nuk toleron bllokimin e rrugëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Qeveria nuk toleron bllokimin e rrugëve  Empty
MesazhTitulli: Qeveria nuk toleron bllokimin e rrugëve    Qeveria nuk toleron bllokimin e rrugëve  EmptySat Jan 07, 2012 8:43 am

Policia do të ketë zero tolerancë ndaj bllokimit ilegal të rrugëve. Kjo është përgjigja që vjen nga Ministria e Brendshme e Kosovës, si reagim ndaj planeve të lëvizjes Vetëvendsoje për të protestuar në pikat kufitare të Merdares e Dheut të Bardhë.

“E drejta e disa qytetarëve për të protestuar dhe shprehur pakënaqësinë, nuk do të lejohet të abuzohet në dëm të lëvizjes së lirë të qytetarëve tjerë dhe mallrave në territorin e Republikës së Kosovës”, thuhet në një njoftim të Ministrisë së Brendshme.

“Policia e Kosovës ka përgatitur planin operativ për parandalimin e bllokimit të pikave kufitare Merdarë dhe Dheu i Bardhë, si dhe rrugëve magjistrale të cilat cojnë në këto pika kufitare”, vijon njoftimi.

Ministria e Punëve të Brendshme kërkon nga të qytetarët e Republikës së Kosovës, të mos përkrahin forma jo ligjore të shfaqjes së pakënaqësisë.

Zyrtarët e Lëvizjës Vetëvendosje, gjatë një konference të mbajtur dje, kanë paralajmëruar se Vetëvendosja më 14 janar do të bllokojë dy pikat kufitare me Serbinë, Merdarën dhe Dheun e Bardhë, dhe nuk do të largohen nga këto pika, derisa Qeveria ta zbatojë të plotë mocionin e Kuvendit të Kosovës, për vendosjen e masave të reciprocitetit me Serbinë.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
Qeveria nuk toleron bllokimin e rrugëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: