WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Një ditë e zakonshme!

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Një ditë e zakonshme!  Empty
MesazhTitulli: Një ditë e zakonshme!    Një ditë e zakonshme!  EmptyFri Jan 13, 2012 6:49 am

Ç'bëra unë sot ? Vallë a bëra ndonjë gjë pozitivë ? Vallë mora informacion te vyjshëm ? Apo lexova ndonjë shkrim të ndonjë poeti i cili ishte i mbushur përplot dijeni ? Mësova për historinë time te shkruar me gjak e me bes ? Apo isha vetëm një viktim e kutis në skaj të dhomës nga e cila edhe po udhëhiqet shteti ( Kompjuteri ) ?

Profesoresha e gjuhës shqipe më tha që të ulem në mbrëmje dhe të mendoj se çfarë bëra sod në përparimin e sipër per vetveten. Na tha që të mendojm 5 minuta jo më shumë, por ishte e tepërt. Në qastin kur u ula dhe të mendoj konkludova që dita ime kaloi me një humbje kohe. Mora përgjigje se si isha i manipuluar nga një mjet tashmë që emrin ia kisha lën '' Mashtrues '',gjë që në fakt isha i gabuar. Në këtë çast më ra ndërmend edhe fjala e prof. Sociologjis i cili tha '' Nxënës, mos e humbni kohën duke ndejtur në facebook, apo msn. Merrni antarsohu nëpër forume te cilat do të jan në ndihmën tuaj, do të jan në ndihmën e dituris tuaj ''. U zgjova. Visha rrobat, ndeza ''Mashtrues-in'' dhe kërkova forume shqiptare, sepse nuk mundesha të flej më rehat kur e dija që isha viktim e një kohe të re. Por edhe më shumë që më shtyu që të shkruaj këtë letër ishit ju! Ju të cilët ishit si unë, përdornit kompjuterin vetëm për loj,knaqësi,zbavitje në të cilën unë do ta thoja si Korrupcion. Në çasjen e parë në google ra po ky forum. Forumi Shqiptarë! Unë isha i informuar për historinë e popullit tim, isha i informuar per shkrimtarët e kombit tim, isha i informuar për trimërat e popullit tim. Por në fakt isha i gabuar ! Kur fillova të lexoj në këtë forum per historinë e popullit tim e pashë që kishte shum gjëra te cilat nuk i dija.

Dhe tani mendimi im ishte pak më i qartë. Tani mund të thoja se isha i vyjshëm vetëvetes,familjes, popullit dhe miqësisë time. Por përsëri isha i gabuar. Isha i gabuar sepse ditët në të cilat kisha kaluar ishin sikur një dhomë e mbyllur vetëm me një vrimë të vogël nga e cila hynte shumë pak dritë, kurse tani është koha ime që ta shemb këtë mur perplot me mashtrime, korrupcion,mosdije e errësir për ta freskuar mendjen time me informacione të vyjshme e me dije të cilën një ditë do ta përdor për të shembur armikun, e për të qenë ne ndihmën e bashkëatdhetarëve te mi.

Pra faleminderit profesor, se pa ju do të më ishte mbyllur edhe ajo vrima e vogël nga e cila hynte shumë pak dritë.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

Një ditë e zakonshme!  Empty
MesazhTitulli: Re: Një ditë e zakonshme!    Një ditë e zakonshme!  EmptyThu May 17, 2012 5:20 pm

Ngrihewm ne mengjes,behem gati per te shkuar ne shkoll takoj ato dallavaraxhiet e klases.Hyj brenda ne klase hap nje liber dhe nis te lexoj;papritur hyri nje djal ne klase dhe po me shikonte ter vemendje.Ishte me floket e zeza,me i gjat se un,me buz te holla,ishte i parfymosur dhe i rregulluar mire e po me veshtronte me nje embelsi ndersa un thjesht e kisha mendjen tek libri.Ndenji sa ndenji atehere eci para,por serish po me shikonte;me vjen nje vajz tek banka e thot e pe at bukuroshin ai po te vesahtronte ty,edhe te buzeqeshi,por tio torollake e ke mendjen tek libri,ai esht dashuruar mbas teje,mbas teje moj e me perkedheli floket;e lash librin e dola pak ne bank kur shoh un ishte ai qe me dilte cdo nat ne enderr;ai p ecte e i ngulte syte ndersa un nga turpi i ula e u bera kuq ne fytyre;sdoja ta pranoja por edhe nje i verber e shihte se un jam e dashuruar.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një ditë e zakonshme!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: