WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

  Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes Empty
MesazhTitulli: Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes    Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes EmptySat Jan 21, 2012 3:57 am

Dihet se meshkujt janë parimisht tipa vizual, prandaj mund të paramendohet se do t’i vlerësojnë femrat sipas vetive të tyre fizike dhe jo sipas personalitetit. Ndërkaq, femrat kanë kritere krejtësisht tjera për meshkujt. Ndërsa pyetja shekullore është: Çfarë në të vërtetë shikojnë femrat dhe çfarë shikojnë meshkujt? Portalet e ndryshme kanë hulumtuar mbi 20 mijë njerëz, për të zbuluar përgjigjen në këtë pyetje të ‘nxehtë’. Shpeshherë është thënë se përshtypja e parë është e rëndësishme, mirëpo sipas rezultateve nga këto anketime, në radhë të parë meshkujt joshen nga afria seksuale dhe buzëqeshja, ndërsa femrat në radhë të parë shikojnë karakterin dhe sensin e humorit.

Top-dhjetë gjërat që joshin meshkujt:
1. Afria seksuale
2. Buzëqeshja
3. Karakteri
4. Sensi i humorit
5. Forma trupore
6. Sytë
7. Inteligjenca
8. Aftësitë komunikuese
9. Dhëmbët dhe buzët
10. Flokët

Top-dhjetë gjërat që joshin femrat:
1. Karakteri
2. Sensi i humorit
3. Aftësitë komunikuese
4. Kuraja seksuale
5. Inteligjenca
6. Buzëqeshja
7. Aftësia për të dëgjuar
8. Paratë dhe fuqia
9. Forma e trupit dhe muskujt
10. Sytë

Është interesante se edhe te meshkujt edhe te femrat, buzëqeshja, karakteri dhe sensi i humorit gjenden në maje të listës, ndërsa elementet fizike janë më pak të rëndësishme, gjë që sjell njohuri të reja në botën e joshjes, flirtit dhe përvetësimit.

B:femra.al

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

 Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes    Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes EmptyThu May 17, 2012 11:51 pm

ua nxorre sekretet ne shesh djemve

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Meshkujt dhe femrat, të fshehtat e joshjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: