WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

  Nena Ime.....

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 Nena Ime..... Empty
MesazhTitulli: Nena Ime.....    Nena Ime..... EmptySat Jan 21, 2012 4:08 am

Plakem, e per Nenen time jam gjithnje I vogel, Rritem e te ajo jam gjithnje femije. E vetmja ajo per mua ka derdhur lot, qumesht dhe gjak.


Te gjithe me kane harruar por jo edhe Nena ime. Te gjithe me kane lene perveç Nenes sime. Bota per mua u ndryshua por jo edhe Nena ime.
Per Zotin Nene sa her i ke fshire lotet prej fytyres kur kam shkuar ne rruge? Sa net i ke kaluar pa gjume kur te kam munguar? Sa net i ke kaluar prane meje kur kam qene i semure.
NENE...........
Kur kthehesha nga udhetimi me prisje ne dere me sy te perlotur nga gezimi. Ndersa kur udhetoja me percillje me pikellim ne zemer.
NENE….............
Me ke bartur ne preher me dhimbje dhe vuatje. Me linde me klithma dhe renkime, me perqafove dhe me prite me puthje me buzeqeshje.
NENE…………
Asnjeher nuk ke qare derisa isha zgjuar. Nuk ke pushuar derisa nuk me ke par muas te lumtur. Kur une buzeqeshja buzeqeshje edhe ti edhe pse nuk e dije shkakun. Ndersa kur vija i pikelluar, ti qaje edhe pse nuk e dije shkakun. Tek ti isha i falur para se te gaboja dhe e harroje gabimin tim para se te kerkoja falje.
NENE............
Kush me lavderonte ti i besoje edhe sikur te me shpalleshin Mbret te njerezve. Ndersa kush me kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur te sillte deshmitaret me besnik. Vetem ti ke qen e preokupuar me brengen ndaj meje.
NENE...........
Un jam gjeja me e rendesishem per ty, tregimi im i bukur, deshira me e embel, keto me bejne te ndjehem mire. Ndersa ti mendon se kjo nuk eshte e mjaftueshme, dhe shkrihesh nga mallengjimi per mua.
NENE...........
Sikur te mundem qe me lot falenderimi ti laj kembet tuaja nga turpi.
NENE..........
ZOTI I IM MESHIROJ ATA TE DY SIKURSE ME EDUKUAN MUA KUR ISHA I VOGEL. fb

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

 Nena Ime..... Empty
MesazhTitulli: Re: Nena Ime.....    Nena Ime..... EmptyThu May 17, 2012 4:59 pm

Shum e bukur qenka kjo me pelqenka jasht mase.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

 Nena Ime..... Empty
MesazhTitulli: Re: Nena Ime.....    Nena Ime..... EmptyThu May 17, 2012 5:32 pm

1.
Shpirti im është

përmalluar
Është tretur bërë shkumë
Ka shumë kohë s’të kam takuar
Të dua nënë të dua shumë.

2.
Syri im

është duke qarë
Po rrjedh lot tamam si shi,
ka shumë kohë që s’të kam parë
ka kohë nënë që s’rri me ty.

3.


Veshi im është shurdhuar
është bërë porsi bori,
zërin tend më s’ka dëgjuar
shërohet nënë po t’dëgjoi

ty.
4.
Goja ime rri e heshtur
ska dëshirë të nxjerr më fjalë
shpirti im është shumë i etur
e dogji

malli për ty o nënë.

5.
Zemra ime digjet flakë
nga malli u bë hi e shkrumb,
të kujtoj unë ditë e natë


dua nënë të dua shumë.

6.
Dora ime më nuk shkruan
rri e ngrirë porsi një shkëmb,
zemra ime për ty
7.
Këmba ime s’do të ecë
si një lis qëndron në vënd,
s’di ç’të bëjë

këmba e shkretë
do të vij në drejtimin tënd.

8.
Ti je yll që shumë ndriçon
mëshira e Zotit mbi

tokë,
ti je ajo që më gëzon
pa ty s’ka kuptim kjo botë.

9.
Ti je hëna që dritë bën
me këtë dritë gjej

rrugën unë
ti çdo dhembje ma shëron
të dua nënë të dua shumë.

10.
Me përgjërim zemra ime
të lutet çdo ditë o Zot
mëshiro Ti nënën time
dhe të gjitha nënat në botë.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

 Nena Ime..... Empty
MesazhTitulli: Re: Nena Ime.....    Nena Ime..... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nena Ime.....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: