WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. Empty
MesazhTitulli: Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..   Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. EmptySat Jan 21, 2012 4:11 am

Kur ishe 8 vjec, babai te bleu nje akullore dhe ti e falenderove duke bere pis pantallonat e tij ngaqe te pikonte akullorja. Kur ishe 9 vjec, ai pagoi per kursin tend te pianos dhe ti e falenderove duke mos mesuar instrumentin. Kur ishe 10 vjec, ai te beri shetitje rreth e rrotull qytetit, te coi nga stervitja e futbollit tek ditelindja e nje shoku etj., dhe ti e falenderove duke dale nga makina dhe kurre nuk e ktheve koken prapa. Kur ishe 11 vjec, ai te coi ty me shoket e tu ne kinema, per te pare filmin qe pelqeje, dhe ti e falenderove duke i thene qe te ulej ne nje vend larg teje.Kur ishe 13 vjec, te sugjeroi se si ti prisje floket, dhe ti e falenderove duke i thene se s'kishte shije per keto pune. Kur ishe 14 ai te pagoi nje eksursion nje-mujorsh dhe ti e falenderove duke mos i derguar asnje leter kur ishe larg. Kur ishe 15, ai erdhi nga puna, dhe kerkonte nje perqafim tendin. Dhe ti e falenderove duke mbyllur deren e dhomes tende. Kur ishe 16 ai te mesoi makinen dhe ti e falenderove duke i marre makinen perhere. Kur ishe 17 ai priste nje telefonate te rendesishme dhe ti e falenderove duke ndenjur gjithe diten & naten ne telefon. Kur ishe 18 ai qau kur ti u diplomove ndersa ti e falenderove duke festuar me shoket e tu. Kur ishe 19 ai te pagoi kolegjin dhe solli valixhet e tua ne dhome, ndersa ti e falenderove duke i thene mirupafshim por me friken se mos turperoheshe ne syte e shokeve.Kur ishe 25 vjec, ai pagoi dasmen tende dhe ti ia shperbleve duke ikur nga qyteti bashke me gruan tende. Kur ishe 50 vjec ai u SEMUR dhe kerkoi ndihmen tende.Dhe ti e falenderove duke menduar se ai ishte barre per ty. Dhe pastaj nje dite ai VDIQ. Dhe vdekja e tij ra si nje rrufe ne zemren tende. U pendove per te gjitha gjerat qe s'kishe bere. Duajini prinderit, sepse ato te falen jeten dhe bene qe te behesh DIKUSHI ne jete fb..

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. Empty
MesazhTitulli: Re: Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..   Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. EmptySat Jan 21, 2012 4:11 am

Ne kete jete.. askush nuk me te fali ato qe nje prind mund te japi..
Ne rrjedhen e jetes tone kalojne shume njerez.. te mire, te keqinj.. por prinder jo ngelen vec nje ..
Gjithmone do jem prane nenes time.. sepse sa here kam patur nevoje, sa here rrezohesha, ngrihesha, semuresha, gezoja dhe qeshja.. ne cdo hap te jetes time ka qene e pranishme.. Sakrificat e saj me kane bere ajo qe jam sot dhe me kane cuar ketu ku jam sot ne suksese per jeten time..
Tani ka ardhur koha une te jem e pranishme per te akoma me teper se me pare.. ne cdo cast te saj.. ne cdo minute qe kalon sepse vitet ikin shpejt.. koha kalon pa e kuptuar.. dhe nuk dua te humbas asnje cast larg prinderit tim te dashur..
Te dua nena ime dhe je gjeja me e shtrenjte qe kam ne kete bote..

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. Empty
MesazhTitulli: Re: Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..   Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. EmptyThu May 17, 2012 4:58 pm

E prinderit e shkretew cfare nuk po heqin qe te na edukojn ndersa ne ua shperblejm me gomarlleqet qe bejm;valle a i kuptojm ne gabimet tona apo bejme sikur jemi njerez te mire?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. Empty
MesazhTitulli: Re: Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..   Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Trego dashuri per prindin kur ai kerkon ndimen tende..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: