WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

  Jeto jeten prej single

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

 Jeto jeten prej single Empty
MesazhTitulli: Jeto jeten prej single    Jeto jeten prej single EmptySun Jan 22, 2012 4:00 am

Sipas ketyre fantazie, beqaret kane vetem nje ide ne koke:Te mos mbeten keshtu! Megjithate kjo situate prezanton disa perparesi te caktuara.

Me shume liri!

Natyrisht, privilegji i pare i beqarise eshte mungesa e kufizimeve, askush nuk ju kerkon llogari. Nga ana tjeter gjithnje e me shume cifte zgjedhin te fillojne ose te jetojne marredhenien e tyre secili ne shtepine e tij.

Permendim disa nga kenaqesite e jetes vetem: Hani cfare te doni, askush nuk ju thote per te treguar kujdes ndaj linjave apo t’ju ndaloje te hani ate qe pelqeni.

Ju mund te pergatisni te gjitha pjatat qe ju deshironi, sigurisht nese ju dini te gatuani. Te flini sic ju pelqen, ne shtrat ke gjithe hapsiren qe deshironi. Askush nuk ju merr mbulesen dhe per me teper zgjoheni kur deshironi, dhe te ktheheni ne shtepi vone. Pra askush nuk ju pret ne shtepi, nuk ka me kufizime te orarit.

Ju mund te kaloni nje mbremje deri ne orete vona pa telefonuar askend. Visheni si ju pelqen! Ju pelqen te rrini me tuta ne fundjave? Nuk ka problem. Zgjedhjet ne menyren e veshjes te perkasin vetem ty. Jo vetem disa aspekte pozitive te gjendjes vetem por ne duhet te njohim se jeta vetem perfshin edhe aspekte negative qe duhet te dime per t’i menaxhuar.

Beqaria ka nje cmim!

Eshte e qarte se kjo jete e ka nje cmim. Sipas nje studimi, nje cift ka nevoje per nje here e gjysem pagen e nje beqari per te udhehequr nje jete te barabarte. Sepse ne cift ndahen kostot e qerase, energjise elektrike, ngrohjes, etj. Pervec kesaj ju paguani me pak taksa.

Dhe pastaj ne supermarket gjithcka eshte e konceptuar per dy ose me shume persona, pjatat individuale jane me te shtrenjta. Te qenit vetem, eshte thelbesore te dish te menaxhosh te ardhurat.

Ankthi i nates

Ndonjehere ka nete qe te duken te shurdheta dhe si per shume te vetem, vetmia peshon… Nuk ka sekrete per te shmangur deshperimin e mbremjeve te diteve te javes. Se pari duhet te rrethohesh nga miqte, nese eshte e mundur edhe nga ata qe jane vetem. Keshtu, mbremjeve ke gjithmone dicka te planifikuar. Pas punes ushtroni aktivitet fizik per te mos lene kohen t’ju merzise.

Dhe mos harroni se gjendja juaj single nuk eshte nje rregull fiks, mund te ndryshoni stil jetese dhe te perpiqeni te gjeni shpirtin binjak. Ju takon juve te vleresoni pro-te dhe kundra-t.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

 Jeto jeten prej single Empty
MesazhTitulli: Re: Jeto jeten prej single    Jeto jeten prej single EmptyThu May 17, 2012 6:32 pm

sa mire esht te jesh single sepse nuk te can drrasa askush,thjesht ben ate qe don zemra jote

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Jeto jeten prej single
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: