WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Per vleresimet dhe vleresuesit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Per vleresimet dhe vleresuesit Empty
MesazhTitulli: Per vleresimet dhe vleresuesit   Per vleresimet dhe vleresuesit EmptyThu May 17, 2012 6:07 pm

Vlerësimet e përgjithshme, të cilës cdo natyre qofshin ato, janë
gjithmonë të gabueshme, paushalle dhe të pa peshuara mirë. Një gjykim i
përgjithshëm, tregon papjekurin i individit vlerësues. Apo thënë më
qartë: gjithçka nuk mundë të futet së bashku me një thes. Gjykime të
tilla, sidomos në letërsi dhe mbi të, sot rëndojnë shumë, dhe si të
tilla nuk do ti qëndrojnë kohës. Sepse, të vlerësosh, të gjykosh, një
letërsi si të përgjithshme, nëse është e mirë apo e dobët, është
papjekuri dhe jo seriozitet i cili fillimisht degradon vetë vlerësuesin.
Fatkeqësisht, kohët që po i jetojmë, kanë nxjerrë të tillë mendjelehtë
mjaft...


Pse ndodh kjo nga papjekuria qe kan njerezit sot
edhe nuk din te llogjukojne edhe te ndajne gjerat apo eshte hipokrezi e
njeriut

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Per vleresimet dhe vleresuesit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: