WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nje leter per ty...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:05 pm

Vetëm ty të dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do të shkruaj
këtë letër për ty,ty që zemrën ma rëmbeve,ty që ma ndryshove jetën
time,ty që të dua dhe do të duapër tër jetën.
Ndoshta me këto fjalë
nuk dot mjafton që të tregoj se të dua,edhe psepër ty po vuajaq shum, sa
që edhe letra është duke ikur nga lotët e mi,dhe shpresoj që një dit të
vish dhe tmi fshish ti kta lot që rjedhin vetëm e vetëm për ty.Edhe sa
duhet të pres që ti tma falësh dashurin tënde,pa të cilën nuk mund të
jetoj, edhe sa duhet të pres që ti tmë thuash të dua,jeta është e
vështir,por edhe e bukur,por sikur të jesh ti pran meje,ajo do të ishte
si njëpallat dashurie,në të cilin dot jetonim vetëm ne të dy,si dy lule
të posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor t'vërtet,un jetoj
vetëm për ty,dhe nuk dua që t'shoh me tjetrin.
Zemër vetëm ty të dua, po ti a më don.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:06 pm

Sot je shum larg meje

Rri ulur pran
dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit
mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille
rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me
buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe
pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot
je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha
bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me
zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket
moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme
per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjehere
? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po
vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje
,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e
shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e
pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te duke
m se jam mir
,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo
dit e me shum .pse nuk kthehesh tash Huh? kam nevoj per ty .. do te
isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te
degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit
ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha
i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e
shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam
nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa e ditur sa te doja

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:07 pm

Dite vjeshte......

Nje rruge e shkrete....
shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Tetori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. Eeshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fudni dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?
Eshte pyetja qe me persekuton
qe nga momenti qe morra ate telefonate
e cila shkundi pemen e dahsurise sime t
e paster,
ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuar
nga korrupsioni imoral.
Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne
enderr, kudo.
Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim,
kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin
e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi
cdo kapitull te saj. Pse, pse , pse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.
Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time
te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh,
kur
ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to him
anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo tingull
ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po dilte nga
kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per te jetuar
por ishte vone. Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri komande
dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i am done with
him long time ago!" Dhe mbyllja e receptorit me pas si nje akt i
pakontrollueshem. Spyeta kush ishte, perse ma bente mua kete gjest por
ishte nje femer e irrituar , e ere ne moshe, ndoshta adoleshente qe
deshte te pronezonte dike qe une ejetoja dhe me perkiste mua per nje
kohe te gjate.
Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe
merrnin me rrjedhen etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur
kembet me conin ne drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje
gare ku trofeu do te ishte shkaterrimi.
Por une eksiha marr goditjen
momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje film pa muzike, pa
ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim, perqendrimi ne nje vend
te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle rreth meje. Mneodja se
telefoni do binte, do degjoja zerin e tij por intuita me kishte genjyer
kesaj here, prisja buze krevatit si nje femij qe pret gjoksin e nenes te
ushqehet por asgje........ qetesia varr me tmerronte, me ritkhente
ngjarjen e asaj dite. Mendja me punonte si nje formular shkencor duke
kerkuar pergjigje, Pse ma beri keshtu? Cte kisha bere valle? Pyetje te
pafundme qe me fusnin ne nje vorbull te pafund konfuzioni,une isha
vetem, e dermuar, e lenduar por mbi te gjitha e thyer ne krenari. Mu
thye ajo gje qe askush sarrinte ta prekte, ma burgosi, gozhdoi si nje
krisht, e vari e dogji si nje Zhan Dark.

E doja? Jo, nese e doja
sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe qenien e tij mbase natyren
e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi atehere kur une dnjeja
boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte jete valle qe me lidh me
kete qenie kaq mizore, Ah po, raporti qe ndertuam qeshjet , lotet.
Serish
jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social, shpirteror ,
shendetsor. me neveritet fjala "buke", me neveritet akti "te qesh", e
urrej te ndjerit "gjume", kam dal nga cdo faze njerezoredhe kam krijuar
nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve, jetes, eshte brenda dhe
vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar 4 dite, zeri i tij akoma ska
trokitur ne veshet e mi, tani cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi
nga eshte duke ecur, qeshur, folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte
serish. Pse ma shperbleu keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes
sime. I dhurova shume kehsilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe
vjen nje dite si per ironi te fatit e ben zemren gure, me hedh tutje si
nje leter pa vlere. Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua
pa rreshtur duke kafshuar puthjen time ne marrezine e pijes dhe e besoj
me shume se cdo here tjeter por ploti i kesaj historie mbyllet,
sperfundon si nje film Holliwoodian, happily ever after, por nje
telefonate e shnderron nje lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites
ne nje te shkuar. Ajo e shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe
sgjen qetesi, duke me torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj,
nje perqafim ti afroj , se ajo jam une.
Jtea vazhdon dhe oret
kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe dielli do ndricoj
serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag faqen time e do me
sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye krenaria e bashke
me te besimi tek njeriu....

Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte.......

tashmeajo cngelej ishte perfundimi im. Sdija cte beja, imazhet e

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:07 pm

PLAGë Që ENDE GJAKON

Kaluan vite,muaj të tërë,por unë ty s’të harrova.Të kam në thellësi të zemrës,në shpirtë,në
mendime.Fytyra
yte shëndrit edhe pse s’të shohë dot.Dita ditës ndjej mungesën
tënde,mungesën e shpirtit tënd të bardhë si bora,mungesën e buzëqeshjes
sate.Je shumë larg meje,je në një botë
tjetër,ty të morën engjujt.Ende nuk e besoj ikjen tënde,ike pa fjalë,pa na thënë LAMTUMIRëN
E
FUNDIT.Më nevoitesh mua,familjes..më le të vetmuar,pa vëlla.Lotët nuk e
shuan mallin tim,as dhimbjen time që s’ka shërim.Jetoj në tmerrë,në
humbje,larg të vërtetës dhe realitetit,jetoj
në ç’menduri me kokën pas se mos vallë po takoj armikun tim?Se mos vallë po takoj vrasësin tënd,atë
zemër të egër dhe të fëlliqur që s’din se çdo të thotë dashuria familjare,që s’din se ç’do të thotë t’a
plagosësh aq rëndë pulëbardhën e pafajshme.
Nga
bota fsheh ndjenjën time.Nën qiellin e mbushur me yje shpresoj,shpresë e
vetme që ende s’më është shuar.Jeta ime është një ëndërr,jetoj në
ëndërr,por ëndërra brenda ëndrrës zhduket.
Shpirti më gufon e s’ka kush që më ndihmon për të shëruar këtë plag.O Zot,më ndihmo të lutem.Më
elimino
këtë vuajtje që kam në shpirt,ma shuaj këtë dhimbje,je I vetmi që
dua,që shpresoj dhe që s’humb besimin kurrë.E dua të vërtetën?Ku është
drejtësia?Ndërgjegja e këtyre shpirtërave?
A thua vallë nuk kanë frigë nga All-llahu..
…Miq
të dashur,desha që me ju t’I ndaj disa prej mendimeve që vërshojnë
kokën time gjatë orëve të gjata që I kaloj duke u munduar t’a shuaj këtë
plagë që ende gjakon.Ju lutem mohoni padrejtësinë!Zhdukeni
gënjeshtrën!Shuajeni urrejtjen!Sepse dhimbja-vetmia t’a këput shpirtin.
E kur të veçohesh me kohën mos thuaj mbeta vet.Por thuaj mua më mbykqyr All-llahu,Zoti I vërtetë

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:08 pm

Per ty po derdhi lotë

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika l
oti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:09 pm

Largèsia...i rrit zjaret...rrit xhelozinè...rrit dashurinè...

Veprimi
mè i bukur i dashurisè qè mund tè ndèrmerni nuk èshtè veprimi i
parashèrbimit tè tè tjerève.Kur i ndihmoni dhe shèrbeni dikuj,juve e
mbèshtetni,e ngushèlloni,i ofroni lehtèsim dhe
mbèshtetje...megjithatè,kur do ta shikoni nè bukurinè dhe mirèsinè e
brendshme origjinale tè tij,ju e transfromoni dhe pèrsèri e
krijoni...pra,largèsia krijon nji lèmsh shpesh tè èmbèl..e shpesh
lèmshin e mbushni me xhelozi...largèsia ashte e aftè pèr shumcka...ju
nganjiherè mendoni gjatè....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe
shpesh thoni "s'duroj dot mè"...
krijoni shpesh mendime tè kota...pèr
njeriun e zemres...ku ndodhet?cbèn? me kan rri?ku prehet?ku buzèqesh?ku
cmallet?...ju mbytin mendimet e lèmshi sa vin e mè shumè sillet e
mbèshtillet...
Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se
kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe
gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo
tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te
merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me
te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo
frika tjeter: xhelozia. Ç'bote te re do te zbuloje ai, me mijera
kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe
ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...
Tani pèrpiquni qè
atè njeri ta kujtoni si herèn e parè..pa lejuar tek ju tè ndikojnè
pèrvojat qè pèr ta ndèrkohè i keni fituar,qoftè tè mira apo tè
kèqija.pèrpiquni ti gjeni edhe ato gjèra qè mbase i keniharuar pèr shkak
tè afèrsisè me tè...sepse afèrsia lind
zakon...lodhje...shkurtpamèsi...mèrzitje...pra gjèrat nuk janè tè
freskèta...ndèrsa nga largèsia ju pas largimit i freskoni dhe mè shumè
dhepse ndjeni mungesè e dhi
tè...
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE
NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te
thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por
jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh
ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera
po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit
tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume
afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka D*cka me afer se zemra?une te
shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh
me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben
te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per
te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte
malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane
e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM
MALL...PER TY
Naten e mire...shihemi ne enderr...

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:09 pm

Sa shumë mall, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej
për ty sonte, në këtë natë e dashura ime. Sonte ëndërrat dhe kujtimet
per ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemren time të
perlotur. Më beso ndihem i vetem në këtë botë të madhe i humbur si një i
huaj, ku në errësiren i harruar dhe i hidhur në nje qoshe pa skaj. Mes
ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka ofruar njëher kur isha me ty, e
ndjej veten të dëshiruar për pak qaste, e për pak ngrotësi, e për shumë
dashuri, tani në zemren time mbretëron acari që më ngriu zemren, e bëri
akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kerkojn,
ty e dashura ime dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej
dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun,
nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thot
të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe
të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies
tënde jeton larg dhe aq më keq kur e di që s'të përket aspak. E
ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetem njëher të jem me ty
të qendroja një minutë, atëher e kisha lutur zotin që të vjenë dhe le të
më merr në atë botën tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh,
sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe
ndjej shtërngimin në zemër lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien
rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atëher lotët teren nga
ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon çdo gjë në
shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi syt më duket se
të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepsëse ato buzë të ëmbla, ata sy
t
të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I
prek ato flokë tua të gjata, atë trup të bukur mendoj se jam i ulur mbi
prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhel. Ç'ti bëj tani shpirtit që të do
pranë dhe s'të ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRESH KËTË SHPIRT QË
TË MOS VUAJ MË Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je
e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mall e
duan të t'shohin dhe derdhin vetëm lot pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që
është dashuruar marrëzist pas teje? Jam unë që të thërras me zë te
shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. TË DUA me shpirt.
E
dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë
diçka tek ti, një ndjenjë të vogel dashurie apo respekti, të lutem
mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unë do të dua deri në përjetësi
vetëm ty dhe këtë fjalë do ta mbylli brenda në shpirtin dhe kurrë s'do
ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marr malli për ty do ta gjej, ta
shuaj në skutat e kujtimeve të mija që i ruaj të pastra.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:09 pm

Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te
gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe
te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam
force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se
dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur
duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet
loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk
me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta
kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh
por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te
shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia,
ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te
bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u
lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e
bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E
une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te
ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:10 pm

NJE VAJZE SHTATZANE DIKUR BRAKTISA
- Në poret e trupit më digjet si zjarr,
Ndjenja e shpirtit të shkrumbuar.
Gjinjtë më lotojnë si sytë e drerit të sapovrarë,
Trupi yt nën kërthizë më rritet,
Mitrën pushtove me gjak te bardhë,
E rritet, rritet ne pafajsine e mëkatit.-
Bërtite qetësisht atë natë,
Me trup të rënduar nga fara ime,
Me shpirt të lulëzuar nga fara ime,
Mbi shkrumbin e dashurisë që të dogji.
- Përballë s’të kam, në krah s’të kam,
Në zemër të kam, në mitër të rris,
Si vuajtje e gjallë e ndjenjës së djegur. -
Bërtite qetësisht atë natë.
Me dhimbje për ditën që do të lindëte,
E mjerë për flakën që të dogji,
E bukur për amësinë që të fala,
E vdekur për jetën me vuajtje që të ngjalla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:10 pm

LAMTUMIRE

Skam
dashur kur te te lendoj se te kam dashur sa ska me,por ti iken me
largohesh prandaj dhe une po te le...Sbesoj se do merzitesh shume ti
ende sdi ceshte dashuria,prandaj smunde ta kuptoje dot prushin e
ndjenjave te mia...Pervec bukurise plot mister natyra gje ste ka dhuruar
ishe nje gonxhe qe nuk cel u vishke qe pa lulezuar...Edhe pse e kam kaq
te veshtire sot po te nxjer nga zemra ime,me mire shendrit si yll i
larget dhe me dil vec ne enderime...Pas meje do te vijne te tjera dhe do
te puthin puthjen time ti bukurosh si me mua do te shkrihesh neper
perqafime...E do te thuash hipokrite oh sa te dua se them dot, njelloj
sic beje dje me mua me naze do te derdhesh lote...Ne sa krevate do te
shtrihesh e do te hiqesh virgjiresh kur i ketoj te gjitha keto me vjen
te qaj e te qesh...E gjer tani isha e nxehur nuk e mohoj qe prap te dua
me gjithe boten po te puthesh asnjera sdo te puthe si mua...Une dhe vete
jam e lenduar dhe ndoshta te rendova shume kush valle di te perkedhele
ashtu si te perkedhelja une?..Me gjithe ate po te uroj ty u befsh ylle e
leshofsh mure, me pas besoj se edhe per mua do te cel me gaz nje tjeter
lule.Mbi ndjenjen tone ra debore gjithcka qe beme shkoj kote pra
LAMTUMIRE vec LAMTUMIRE se MIRUPAFSHIM ste them dot...

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:10 pm

Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri
me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte
fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe
midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete
fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga
personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth
fort! Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe
bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk
mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe
me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin,
drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi
im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i
mire tani, fale teje..

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:11 pm

E thelluar në heshtjen misterioze rri pranë dritares dhe shikojë
natyrën.Asgjë nuk më tërheq as pamja e bukur e natyrës e asgjë
tjetër....
Lumturia,kënaqësia,gëzimi im janë shuar.
Ti tani je larg meje,shkove në një botë të pa kthim,në botën e amshimit ENGJULLI IM....

dita kur ike ti,nuk më janë terur lotët.Më thanë se një ditë do të më
kaloj e tërë kjo dhe do të kem vetëm në kujtime dhe në ëndërra,por joo
unë edhe sot mbas 5muaj nuk po mundem ta bind vetën se ti më "ENGJULLI
IM" nuk bën pjesë në mesin e të gjallëve,por as i vdekur jooo sepse nga
zemra ime dhe nga mendja ime nuk do të shlyej për jetë e mot....
Kaluan ditë,javë,javët u bëhen muaj e muajt do të bëhen vite dhe unë ende do të qaj për ty "ENGJULLI IM"....
Shumë
plane për të ardhmen ishin të lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria
dhe kujtimi i qdo gjëje sa ishim bashkë do të jenë të përjetshme.....
Goditës qe lajmi i zi,që më erdhi.Humba dashurinë time te vetme.S'kam fjalë ta përshkruaj dhimbjen për humbjen tënde....!
Ajo është thellë,shumë thellë në zemrën time....
Ti jeton në zemrën time dhe do të më mungosh shumë derisa një ditë të takohemi sërish "ENGJULLI IM".....

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:12 pm

Dikur mendoja se
isha i dashuruar,por nuk e dija se ishte dashuri
imagjinare,inekzistente. Vuaja pa e patur nje qellim,qaja si femije,por
per dike qe nuk e meritonte. Mendoja se ecja gjate jetes me dashuri,por
jo. Nji dite isha krejt i vetem,po mendoja: Pse vuajtja sme ndahet,me
vjen gjithnje nga pas? Pse besoja kaq shume ne engjej kur ata nuk
ekzistonin? U merzita me vetmine,shihja rreth e rrotull meje njerez te
dashuruar,me njeriun e zemres,dhe une serish vetem. I merzitur me fatin
tim,bertita me sa kisha ne koje: A ka njeri ne kete bote qe me do...?
Befas degjova nje ze qe erdhi pas zerit tim... Por s'ishte gje tjeter
vecse jehona e zerit tim qe shkoi diku,humbi diku,u perplas diku dhe u
kthye. Mbeta aty,i shtrire ne nje cep toke te quajtur Vuajtje,vetmi.
Shoku dhe miku im me i mire ishte loti,se cdo dite qaja... U
lodha,fillova te urreja veten time,jeten time,gjithcka perrreth meje...
Humba te gjitha shpresat,por kur zemra,copezat e saj po copetoheshin dhe
me shume,kur mendova se vdiqa,dikush erdhi si me magji,si nje engjell
sepse pas saj,ishte nje drite vezulluese e verbuese. U afrua,me
foli,ngrita koken,syte e mbuluar me lote dhe mes zhurmes se loteve,i
peshperita me zerin qe dridhej dhe e pyeta: A me do? Po prisja qe te
isha i lumtur apo te vazhdoja me vuajtjen... U ul prane meje,me mori
doren dhe vuri doren tjeter siper dores time dhe me tha: E ndjen
ngrohtesine qe kam une? Po i thashe. Me tha: Nuk eshte se e ka trupi
im,por se ne gjakun tim rrjedh dhe shpirti im,e bashke me shpirtin,dhe
dashuria qe ndjej per ty. Ne ate moment mbeta i shtangur,dhe pa e
kuptuar as vete,zemra filloi te rrihte shume cuditshem,fort,sikur donte
te cante kockat e kraharorit dhe te dilte jashte kafazit ku eshte mesuar
te rrije... Nuk mundi dot te dilte,por me tha: Te lutem,thuaji fjalen
TE DUA sepse me risolli ne jete. Ai ishte urdheri i pare qe zemra ime me
dha pasi ndjeva dashurine e vertet
e,dhe mes
lumturise,nga thellesia e zemres time,doli pakez ajer qe pershkroi
kordat e zerit tim,dhe nga dridhja e tyre,u formua nje zhurme,qe ne
njerezit e quajme ze,dhe buzet e mia bene ndryshimin e zerit ne fjale,ne
nje fjale qe ka 5 shkronja,fjalen TE DUA. Lumturia e vertete
erdhi,sepse ne te kaluaren,kurre nuk e kisha ndjere lumturine,e per me
teper,as dashurine... Ti bere diferencen,ti bere te kuptoj se ceshte te
jesh i dashuruar me te vertete. Jeta me mua spaska qene treguar
mizore,sepse me beri te vuaja,qe kur te ndjeja dashuri,te kuptoja se sa
bukur eshte te jesh i dashuruar me te vertete. Ti je personi qe me ben
te jetoj plot lumturi,personi qe ploteson shpirtin tim. Te kam premtuar
dhe betuar qe kurre sdo te te lendoj,kurre sdo bej dicka te te bej te
ndihesh keq,sepse te dua dhe nese do te beja ty te vuash,do vuaja dhe
une,sepse dashuria na mban te lidhur. Je engjell per mua,je dashuria me e
madhe per mua. O engjell,nuk e besoja se njerezit mund te dashuronin
dhe pse jetonin me mijera kilometra larg njeri tjetrit,por kur te takova
ty,kur te njoha ty,vertetova te kunderten dhe jam gati ti them gjithe
botes: O bote mizore,e dini se dashuria sdo tia dije per largesi? E dini
qe te dashurosh dike,nuk eshte e rendesishme ta prekesh,ti ndjesh
lekuren,te ndjesh puthjet? E dini qe ne dashuri,gjeja kryesore eshte ta
ndjesh ate para se ta shprehesh,ta besosh ate kur ta ndjesh,zemra dhe
shpirti te jetojne ne lumturi? O njerez,dashuroni,pavaresisht
largesise.zemer,ne jemi larg,por te kam thene,qe dashuria eshte
ndjenja,eshte ajo gje qe na lidh. O zemra ime,prej teje,kuptova se
te dashurosh
dike,nuk do te thote vetem ta shohesh cdo dite,por qe te jete gjithnje
ne mendjen tende,dite e nate. Ti gjithnje me viziton ne enderrat e
mia,me thua TE DUA,te ndjej aty,dhe je pjese e pa ndare e tyre,je pjese e
pa ndashme e imja,je gjithcka e bukur per mua. Dashuria qe ndjej per ty
rritet cdo dite,si nje femije i vogel qe e ushqen te rritet,dhe ne te
dy e ushqejme dashurine tone me fjalen TE DUA. Me thuaj,ka fjale tjeter
me te bukur se kjo? Ty te dua aq shume,saqe kur te vdes,enderroj te vdes
prane teje,dhe frymen e fundit,te te them fjalen TE DUA. O
engjell,kurre mos harro,se e gjithe qenia ime te perket vetem ty. Nese
i sdo ekzistoje,as une sdo ekzistoja. Nese sdo te takoja ty,sdo e
takoja lumturine,as dashurine,as domethenien e vertete te fjales TE DUA.
Dua te te them qe brenda zemres time,fytyra jote eshte aq thelle,saqe
vetem dikush ka arritur te shkoje deri diku afer asaj,dhe ti e di se
kush,nje engjell tjeter qe e ka emrin Jasin. Faleminderit qe
ekziston,faleminderit o Zot per kete engjell qe me dhe. Jam njeriu me me
fat ne bote,sepse dua dhe me do nji engjell. O engjellushja ime,do jem
perjete i yti,ta kam thene kte gje dhe do vazhdoj te ta them... Do te te
dua perjete,do te jem perjete prane teje. Para se ta mbyll kete,dua te
te them dhe dicka tjeteq: ME E EMBEL ESHTE VDEKJA,SESA NDARJA PREJ
TEJE... Zemra po me thote te te them TE DUA,dhe une po e zbatoj kete qe
zemra me kerkon:..xxxx.te dua..

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:12 pm

Të lutem N... mos më harro edhe kur te vdes një kuror mbi varr
ma dërgo...Ne çdo sekond te mendoj ne çdo ëndërr te shikoj edhe nji her
dua te perqafoj dhe kur s'të harroj, Tujt prit te dera me kaluan shumë
pranvera, ah çka te bëj un e mjeri...Githmon rri ne mendime Shoqja
pergezoet me simpatin time , Ku e pate besën qe ma pate dhen ndoshta
tjetres jake dhen . Dashuria e par me mall e kujtoj ,këngët e dashuris
për ty i kendoj dhe për ty nat e dit vajtoj, Iluzionet e mia nuk
ekzistojn Dashuria ime ka mbaruar për gjithmon nuk dua te jem gjall
sepse ti zemren ma ke vrarë, me Dashurin e par drite syve tmi ishe pse
,u largove pse, me mashtrove , pse aq shpejt me harrove. fluturoj
biybyli shkoj e ra ne deg a e din A.... se ti zemren ma ke djeg , Sa
shum shpresa ne ty kam pas, tash ne emër smund te thras smud te thras se
skam fuqi, ty te kam besuar ti me le ne Vetmi , fjalët e botës na kan
nda, ndoshta tash je duke menduar ,ndoshta emrin ma përmend, i dashuruar
ne një vede. do të kujtoj plot me mall zdo te harroj sa te jem gjall,
Kam shkuar larg në gurbet se dashnorja më ka len vete, me Shoqen time
është dashuruar smundje te madhe ka hapur....NUK E DI PSE U NDAM , PSE U
NDAM NE KET PRANVER PER MUA LULET ZDO TE LULZOJN PA TE PUTHUR EDHE NJI
HER, Pse A.... kështu veprove , pse me tradhtove do të me djegesh do të
me bejsh hi, do të me shtish ne dhe te zi

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:13 pm

Do i bie sa me shkurt, sepse e di qe te shkruash ndjenjat eshte e
pamundur, por un po mundohem ti pershkruaj, si te thuash po u bej nje
skic.
Dhe gjithcka eshte per ty, jo per vajzat, apsolutisht jo, por vec per ty.
Kam
njohur plot, natyra ime ka afruar aq shum sa jam merzitur nga
falsifiteti, idiotesia, kotesia dhe plot gjera te kesaj natyre. Jam
ndjer aq keq sa qe vetem kam pohur, duke tundur koken a dicka te till qe
ato te mendonin se kishin vemenjen time, genjeshter ! Qe te gjitha
njesoj, te njejtat gjera, te njejtat biseda te lodhshshme dhe monotone.
Buzeqesh se duhet, per mirsjellje se sa si reagim. E di qe eshte shum
falsifitet por ske ci ben, duhet te kerkosh qe te gjesh apo jo ? Dhe un
kete po beja deri ne momentin qe shikimi im u thye ne bebet e kafta,
pastaj lehtas rreshkiti ne floket kacurrela. Dhe mendova se ishte dicka
kalimtare, si ato rete pas shiut te mbasditet por jo. Gabohesha. Ishte
ndryshe, shume ndryshe. Bera cmos qe te te bija sado pak ne sy, ose te
gjeja mundesine qe te flisja me ty. Nuk e simpatizoj menyren e nje te
treti ne nje njohe prandaj mundohesha duke ber gjera te tilla. Ishte e
pshmangshme, ti s’reagoje. Mundesia me afert ishte menyra qe asnjeher
sme ka pelqyer,i treti i pashmangshem, jo per gje por me duket si te
shohesh nepermjet nje pasqyre .Megjithse e adhuron pamjen perseri duhet
ta shohesh nepermjet nje pasqyre qe se di a eshte fat apo thjesh rasesi
qe u ndodh prane.
Gjithsesi ndjenjat e mia linden nga pershtypja qe kisha per ty, megjithse ste njihja. Te pyese
esh sot per nje mendim per nje person eshte si ta shohesh boten
nga kendveshtrime te ndryshme prandaj un se bera. Vendosa te te njihja.
Mendoja se ndoshta pershtypjet sdo perputheshin me realitetin, por te
dyja ishin nje. Dhe ajo qe un po kerkoja prej kohesh, ishte fare prane.
Njeriu kur finalizon dicka qe i ka kushtuar shum kohe reagon keq,
ndoshta sepse eshte i pa pergaitur. Dhe un isha i till. Por sdoja te te
humbisja, sdo ja beja kete te keqe vetes. Por ti je kaq e mir sa un
perpara teje vec belbezoja, fjalet me dukeshin pa kuptim, jo te nivelit
tend. Ti je kaq e drejt, mendimet e tua jene si kristal, buzeqeshja jote
rrezaton vetem miresi. Dhe un u marrosa, gabimi im qe e shpreha aq
shpejt, por ky jam un, i shpejtuar si gjithmon.
Pastaj shikimi jot me
turbullon, fytyra jote eshte engjellore, por megjithse sme vjen mir qe e
pranoj por kur ti buzeqeshje ,bota eshte e imja. Dhe mbi te vetem ne te
dy, se di por keshtu me dukesh mua, ndoshta do te qeshesh, por un
keshtu ndihesha. Dhe ironia me e madhe ishte se sapo filloja te te
thosha dicka s’mundesha ta perfundoja. Por pak a shum e perfundova ate
qe kisha ne zemer, aspak ne menyren qe un deshiroja por gjithsesi arrita
atje ku zemra ime kishte koh qe e enderronte. Spo them, dhe pranoj se
rrethanat ishin ne disfavorin tim, prandaj dhe pritja jote me
turbollonte. Nuk mundesha pa te par, nuk mund te te rrija pa te kujtuar,
e then me bukur doja qe cdo cast te isha me ty. Por po te merzisja dhe e
kuptova kete, sinqerisht them se i kuptoj gabimet por smunda ti shmang.
Ta dish se fajtore per kete ishe ti, ti ishe qe me bere aq shum per
vete ,ti ishe ajo qe vetem me nje shikim mund te ngrije pesh ndjenat e
mija. Dhe un si te thuash isha viktima ne kuptimin e mir te fjales. Por
un vazhdoja dhe u bera skllav i ndjenjave, ndaj vendosa te te kaloja pak
koh larg teje, se ndoshta do me kalonte, se ndoshta fajin e kishin ato
dite qe ishin aq kuptimplote per mua. Dhe them se koha vret dashurit e
vogla dhe forcon ato te medhajat. Dhe ky ishte perfundimi , te dua aq
shum saqe koha s’beri gje tjeter vecse I kristalizoj ndjenjat e mia. Nuk
i vrau por u dha fuqi, nuk i zbeu por i zbukuroji, nuk i pakesoj por i
shtoji. Dhe un akoma vazhdoj te vazhdoj te jem i cmendur pas teje.
Gjithmon kam kerkuar idealen ,por kerkimet e mia ndaluan sepse idealen e
gjeta. Je ti, kur dal perpara pasqyres shembellimi im je ti. Te pakten
ajo pasqyra ime keshtu me tregon mua. Shihemi rrall, megjiths
se dua te te shoh me shpesh. Dua mos te te ket cast qe te na ndaj. Dikur tekstin e kengeve qe ti pelqeje un se kuptoja, sot i di
permendesh, dhe ky eshte ndryshmi im. Duhet te te kuptoj dhe do ta bej
me cdo kusht, te prmtoj. Je gjithca qe kam, te lutem behu pjes e jetes
sime. Lejome te te behem dhe un pjese e jete tende. Sdo ket lumturi me
te madhe, te pakten nga ana ime

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:14 pm

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetesoj atij te cilit dashurin qe kam ndaj tij nuk din ta kuptoj
edhe pse thone se koha hakmerret me harres dashuria ime per ty kurr nuk do te vdes
dhimbje e madhe per mua do te ishte ti harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
sbesoi se do te lendohesh shume,ti ende se din q'eshte dashuria,ndaj smunde ta kuptoje prushin
e ndjenjave te mia.edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh por me zemer te dua
po te pre sme vuajtje e me vaj,dashurin tone ne zemer e mbaj!
kur mbi varrin tim te filloj punimi,kur mbi koken time te filloj vajtimi,kur mbi varrin tim vendohet
kurora,ateher dije I dashur se per jete te harrova
ne kete nate te qete pran dritares qendroj,shiqoje yjet ne qiell dhe vetem per ty mendoj
nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini,kur ste kam afer meje…gjithmone do te vuaj per ty
dashuri,dashuri nuk thuhet kot fillon me puthje mbaron me lot.dhe nese kam lene diqka tek ti,
nje ndjene te vogel dashurie apo respekti,te lutem mbroje mos e fshij nga kujtesa e jote.
shume e rende jeta pa ty,sme ndalen lotet ne sy
zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
nese keta rreshta I lexon dhe shkrimin tim e dikton,vetem ne mua pak mendon dhe e din se zemra
ime ende te don…
s'kam besuar se me ike si era,s'kam menduar te jetoj pa ty,s'besoi se erdhi pranvera deri sa
s'pushojn ete lotojne keta sy
s'arrija te kuptoja pse kaq shume te doja.nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat mendoja.
per ty I dashur shume po mendoj dhe as nje qast nuk mund te harroj.pse keshtu po ndodh
as vet spo kuptoj,ndoshta bukuria jote aq shume po me terheq sa per ty mund te fali edhe kete
as vet spo kuptoj,ndoshta bukuria jote aq shume po me terheq sa per ty mund te fali edhe kete
jete,nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s'jam me ne kete bote
mos pyet si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty I kalova.me
premtove se
gjithnje vo te jesh pran meje.gjithmon do ti mabj mend kujtimet qe I krijuam se bashku
kisha dashur qe kurr mos te perfundojne ato dite.edhe nese kurr nuk me thua se me don edhe nese
kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S te une mbetesh qysh je kan qe nga biseda
e pare qe kemi bere…
edhe kenga e bilbilit pa ty me vuket vaj,edhe kur gezohem pa ty me vije te qaj
edhe pse ike nga jeta ste ndaj! kujtimet me ty ne zemer I mbaj
dashuria ime per ty do te mbaroj ateher kur nje piktor I verber do te arrije te pikturoj zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
eshte e pamundur te mos perendon dilelli,kur egziston nata
eshte e pamundur te jetojne njerzit gjithmone kur egziston vdekja
eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti
a t'kujtohet ajo nate,ajo nate e ftohte ,kur me le I dahsur duke qajte me lot
mbaje fjalen e dashurise kurr mos harro beshu besnik dhe gjithmon beso.por prej dites qe s'te pash
prej dites qe ti shkove,une per ty mendoj por ti em harrove
qka te shkruaj kur skam as fjale nuk kam as zemer te gjitha ti kam fale

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... EmptyWed Jun 20, 2012 7:15 pm

KTHEHU
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin s
aherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur
sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu…

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nje leter per ty... Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter per ty...   Nje leter per ty... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje leter per ty...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: