WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 15 fakte mahnitese per dashurine..

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 26

15 fakte mahnitese per dashurine.. Empty
MesazhTitulli: 15 fakte mahnitese per dashurine..   15 fakte mahnitese per dashurine.. EmptyWed Jun 20, 2012 7:25 pm

Dashuria është një gjë shumë e bukur, por edhe e çuditshme gjithashtu. Më poshtë janë pesëmbëdhjetë fakte rreth dashurisë.
1-Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë.

2- Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.

3-Nëse vjen momenti për intimitet që në fillim të marrëdhënies, 78% e vajzave nuk pranojnë nëse nuk janë depiluar.

4- Vajzat feministe kërkojnë më shumë se të tjerat të kenë një marrëdhënie romantike.

5-
Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me
dikë që kanë vite që e njohin, se sa me një të sapo njohur.

6- Njerëzit që tregojnë historinë e tyre të dashurisë e bëjnë këtë pasi mendojnë se procesi është jashtë kontrollit te tyre.

7- Dashuria nxit një efekt qetësues ne trup dhe mendje për te paktën një vit, gjë që ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
8- Dashuria ka te njëjtin efekt ne trup njësoj si
edhe frika e madhe. Te një person i dashuruar shfaqen te njëjtat
simptoma si te një person qe ndjen një frikë te madhe – zmadhim të bebes
së syrit, duar të djersitura, dhe rritje të të rrahurave te zemrës

9- Skanimet e trurit kanë treguar se kur njeriu shikon foto te njeriut te zemrës, truri reagon menjëherë duke treguar dëshirë.
10-
Shërbimi “Detektori i dashurisë” i shpikur nga operatori telefonik KTF
supozohet se tregon seriozitetin e njeriut te dashur, nëse ai vërtet
është i ndershëm ne atë që thotë. Përdoruesi merr një analize te bisedës
nëpërmjet një mesazhi, i cili tregon afeksionin, përqendrimin dhe
ndershmërinë me të cilën ka folur personi tjetër në lindje.

11-
Rreth 11 për qind e grave kontrollojnë menjëherë “online” për të parë te
dhënat e një personi qe e kane takuar ose qe presin ta takojnë,
kundrejt 7 për qind te meshkujve.

12- Me kalimin e kohës, partneret tentojnë te kenë gjithmonë e me shume te njëjtat sjellje.

13-
Njerëzit tentojnë te kthejnë me shumë kokën ne te djathtë se sa ne te
majte kur puthin dike (65 për qind e njerëzve e kthejnë kokën ne te
djathte).

14- Tradita e unazës së fejesës ka ardhur qe ne
shekullin e 15-të, kur Duka Maximillian i Austrisë i dha një unazë te
fejuarës së tij Mary nga Burgundy.

15- Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias mbahet si numri 1 për lidhjet e dashurisë gjatë kohës së pritjes

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

15 fakte mahnitese per dashurine.. Empty
MesazhTitulli: Re: 15 fakte mahnitese per dashurine..   15 fakte mahnitese per dashurine.. EmptyTue Sep 17, 2013 12:45 am

Te gjitha keto fakte jane shume interesante.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
15 fakte mahnitese per dashurine..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: