WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius  Empty
MesazhTitulli: Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius    Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius  EmptyThu Dec 16, 2010 9:28 pm

Londër, 16 dhjetor – Prezantuesi i parashikimit të motit në BBC, Daniel Corbett, nuk ka mundur t’i besojë syve të tij të martën, pasi në kompjuter pa se temperatura për atë pasdite do të jetë -99 gradë Celsius.

Temperatura më e ulët e matur në Britani të Madhe ishte -23 gradë Celsius, në vitin 1919. Britanikët kanë vlerësuar se e marta nuk ishte pikërisht ditë e mirë në BBC, pasi përveç kësaj gafe të vogël, i është dashur edhe shumë redaksive të kërkojnë falje, shkruan “Daily Mail”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius  Empty
MesazhTitulli: Re: Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius    Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius  EmptySat May 19, 2012 5:59 pm

aahahahhaahhaha cfare gafash bejn disa;me qesh me lot aahaahaaah

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gafa e BBC-së: Moti minus 99 gradë Celsius
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: