PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 S’i trembet garës për Eurovizion

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: S’i trembet garës për Eurovizion   Mon Dec 20, 2010 10:18 pm


Këngëtarja Aurela Gaçe nuk do të trembet në garën për Eurovision, pavarësisht se është thënë nga këngëtarja kosovare Linda Halimi që atë do ta fitojë Alban Skenderaj dhe Miriam Cani.

Melodia e krijuar nga kompozitori Shpëtim Saraçi e ka bindur që të jetë pjesë e Festivalit në RTSh. Por, megjithatë këngëtarja e mirënjohur Aurela Gaçe nuk e mohon se përveç këngës, dëshira për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion është një emocion i madh, që e bëri të rikthehet në këtë skenë pas 9 vitesh mungesë.

Ndërsa këtë jave, Gaçen do ta shohim në skenë. “Më duket sikur është për herë të parë. Domethënë kam të njëjtin emocion, ka filluar pagjumësia, ka filluar ankthi… Është një emocion që rikthehet në të njëjtën mënyrë, siç e kam provuar për herë të parë kur kam dalë në skenë”, ka thënë ajo në një intervistë për revistën MAPO të Shqipërisë pak para fillimit të këtij festivali.

“Jo. Gara mua më vë në një përgjegjësi, por jo konkurrenca. Unë jam e hapur, pranoj që gjithsecili ka të veçantën e vet. Këtë e kam provuar prej shumë kohësh, që unë kam këtë që kam dhe dikush tjetër ka diçka që unë nuk e kam”, ka thënë këngëtarja në këtë intervistë. Ndërkaq në lidhje me atë se Skenderaj do ta fitojë vendin e parë, Gaçe ka thënë se ka dëgjuar, por “nuk merret me gjallë. “Fakti që unë jam futur ndoshta edhe njerëzit fillojnë e flasin për mua”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
S’i trembet garës për Eurovizion
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: