PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Themeluesi i Wikileaks shpallet australiani më i keq

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Themeluesi i Wikileaks shpallet australiani më i keq    Mon Jan 24, 2011 8:00 pm


Sydney, 24 janar – Revista australiane për meshkuj, “Zoo Weekly” e ka shpallur sot themeluesin e sajtit Wikileaks, Julian Assange, si “australianin më të keq të vitit”, për shkak të publikimit të mijëra depesheve sekrete diplomatike.
Assange, i lindur në Australi, ia kaloi në këtë pozitë Zotit, princeshës daneze Mary dhe kryeministres australiane, Julia Gillard, njoftojnë agjencitë.
“Këtë aferë mund ta shihni nga kënde të ndryshme, por është fakt se themeluesi i Wikileaks ka shkelur rregullën se sekreti duhet të mbetet sekret”, thuhet në arsyetimin e revistës australiane.
Assange në sajtin e Wikileaks ka publikuar mijëra dokumente sekrete për luftërat në Irak dhe Afganistan, dhe depeshet diplomatike të zyrtarëve të ambasadave amerikane në gjithë botën.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Themeluesi i Wikileaks shpallet australiani më i keq
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: