PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Troja do të lansojë album të ri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Troja do të lansojë album të ri    Sat Nov 12, 2011 11:21 pmRock grupi i njohur, Troja ka filluar realizimin e albumit të ri, i cili do të lansohet në vitin 2012.

Albumi do të ketë rreth 10 këngë, të cilat kryesisht do të jenë të bazuara në temat që e preokupojnë shoqërinë kosovare, gjithnjë sipas anëtarit të Trojës, Florentit, i cili i bëri këto pohime për Zërin.

Troja pas realizimit të disa koncerteve të mëdha anë e mbanë Kosovës, do të mbajë dhe një koncert tjetër të madh më 28 nëntor në sallën “1 Tetori”.

Hit kënget e Rock Grupit TROJA ishin:

"Amaneti i Clownit"
"Mbreteresha Kohe"

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Troja do të lansojë album të ri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: