WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin Empty
MesazhTitulli: Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin   Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin EmptySat Jan 29, 2011 9:32 pm

Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin 2rw9w09

Prishtinë, 30 janar – Koha Ditore shkruan sot se kërkesat e ndërkombëtarëve, atyre amerikanë dhe evropianë, se e duan një qeveri me duar të pastra, me njerëz që nuk janë dënuar dhe nuk janë nën hetime, nuk do të vlejnë edhe për kryeministrin në largim, Hashim Thaçi.
Sipas gazetës, hetimet e nisura nga EULEX-i për raportin e Dick Martyt, që janë zyrtarizuar të premten përmes një komunikate për media, do ta përfshijnë edhe kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, i cili nuk është i përmendur vetëm për trafikim organesh me njerëz, por edhe për trafikim me narkotikë, trafikim armësh dhe për aktivitete të tjera kriminale.
Memli Krasniqi, zëdhënës i Qeverisë, ka deklaruar se sugjerimet e ndërkombëtarëve nuk duhet të nxirren nga konteksti, sepse akuzat e ngritura në raport e kanë bazën në Serbi. “Nuk është e drejtë që të nxirren jashtë kontekstit real dhe të menduar deklaratat e kujtdo qofshin ato. Sa u përket hetimeve të EULEX-it, ne jemi të parët që kemi kërkuar të bëhet edhe një hetim për këto akuza, të cilat tashmë janë hetuar tri herë, këto akuza të cilat janë për më shumë se 10 vjet për udhëheqësit e luftës dhe të paqes. Në këtë drejtim kryeministri do të jetë gjithsesi kryeministër i ardhshëm, normalisht”, ka thënë Krasniqi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Sugjerimet për “qeveri me duar të pastra” nuk vlejnë për Thaçin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: