WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike Empty
MesazhTitulli: NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike   NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike EmptyTue Dec 07, 2010 1:49 am

Bruksel,07.12.2010 (12.00)
NATO-ja kishte vendosur të zgjeronte planet e mbrojtjes për vendet balltike dhe Poloninë pas luftës së vitit 2008 mes Rusisë e Gjeorgjisë.
Dokumentat e diplomacisë amerikane të nxjerra nga WikiLeaks e të publikuara së fundi në Guardian flasin se NATO-ja planifikonte t'i mblidhte së bashku në një skemë rajonale mbrojtje Lituaninë, Letoninë, Estoninë e Poloninë. Emri i strukturës së re do të ishte "Eagle Guardian". Shefat e Aleancës e kanë mbështetur planin këtë vit.
Sipas dokumentave udhëheqësit polakë dhe ata të vendeve balltike ishin shumë të shqetësuar për çështjet e sigurisë pas luftës së gushtit 2008 mes Moskës e Tbilisit.
Të njëjtat burime flasin se Shtetet e Bashkuara ofruan të dërgonin forca speciale detare për tu vendosur në portet e Balltikut dhe të Polonisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike Empty
MesazhTitulli: Re: NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike   NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike EmptyFri Jun 08, 2012 8:48 pm

e cduan te bejn keta;ta ndryshojn botenb plotesisht dhe sistemin e saj qeverites

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NATO-ja, plan special për Poloninë dhe vendet balltike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: