WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Cortex: Shkëmbeni me shpejtësi nga Chrome në rrjetet sociale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Cortex: Shkëmbeni me shpejtësi nga Chrome në rrjetet sociale Empty
MesazhTitulli: Cortex: Shkëmbeni me shpejtësi nga Chrome në rrjetet sociale   Cortex: Shkëmbeni me shpejtësi nga Chrome në rrjetet sociale EmptySat Dec 11, 2010 10:58 pm

Cortex është një shtojcë e domosdoshme për Chrome për këdo që parapëlqen të shkëmbej linka përmes rrjeteve sociale.

Në vend se të shtoni një buton apo të keni një meny që aktivizohet me klikimin e tastit të djathtë brenda shfletuesit tuaj, Cortex shfaqet në një formë inovative rrethor kur mbani të shtypur butonin e miut tuaj. Ky rreth padyshim që duket i bukur, por gjithashtu paraqet edhe një mënyrë të shpejtë për të shkëmbyer gjëra në Twitter, Facebook, Tumblr dhe Instapaper pa pasur nevojë për klikime. Vetëm tërhiqni dhe afroni kursorin e miut tek pjesa e rrethit që dëshironi të përdorni dhe puna përfundoi. Ju madje mund të konfigoruni Cortex që të shkëmbejë me miq të caktuar në Facebook.

Në momentin që keni zgjedhur rrjetin tuaj për shkëmbim, ju do të shihni një paralajmërim për të shtuar shënimin dhe më pas vetëm shtypni “Enter” për ta dërguar te vendi. Kjo është e tëra. Cortex megjithatë ka disa dobësi, të cilat ndërlidhen me shprehitë tuaja për shkëmbim. Profesionistët e r rrjeteve sociale që kanë nevojë të postojnë një grusht të rrjeteve përnjëherë nuk do të gjejnë vetën në të, por përdoruesi mesatar që ka llogari për katër prej rrjeteve që përkrahen nga Cortex (dhe që funksionon në të gjitah platformat), do ta pëlqejë menjëherë.

Këshilla: Mbani tastin e shtypur mbi një imazh dhe pas shfaqjes së rrethit ju do të keni mundësi të shkëmbeni imazhin në vend të linkut të faqes së tërësishme. Gjithashtu nëse shkëmbeni diçka gabimisht apo aksidentalisht në rrjetin e gabuar, ju mund të ktheheni prapa duke shtypur “Escape”.

Shikoni videon e mëposhtme për të kuptuar më shumë. /pcworldalbanian
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Cortex: Shkëmbeni me shpejtësi nga Chrome në rrjetet sociale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI SHKENCOR (¯`♥´¯) :: TË REJAT E TEKNOLOGJISË-
Kërce tek: