WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 At Nikolla Marku:Të dënohen Janullatos, Dule e Bollano

Shko poshtë 
AutoriMesazh
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

At Nikolla Marku:Të dënohen Janullatos, Dule e Bollano Empty
MesazhTitulli: At Nikolla Marku:Të dënohen Janullatos, Dule e Bollano   At Nikolla Marku:Të dënohen Janullatos, Dule e Bollano EmptyMon Jun 20, 2011 1:32 am

Famulltari i Kishës Ortodokse Autoqfale Kombëtare Shqiptare,At Nikolla Marku, gjatë një konference për shtyp ka kërkuar dënimin ndaj veprimeve të Nikola Geixhit, Anasatas Janullatos, Vasil Bollanos, dhe Vangjel Dules. Sipas tij këta persona janë elementë të rrezikshëm ndaj sovranitetit kombëtar shqiptar.
Sipas tij ata kanë kryer akte të cilat dëmtojnë sovranitetin shqiptar. At Nikolla Marku thote se Janullatos ka bërë fjalime në organizma ndërkombëtare, për gjoja mungesë të drejtash të ndryshme në Shqipëri, ka kryer veprime politike brenda kishës, organizata Omonia dhe fushata e Vangjel Dules kanë stimuluar regjistrimin fallsifikues të popullsisë e të tjerë. Edhe një herë Marku u kërkon organeve të akuzës dhe drejtësisë që këta persona t'i vërë përpara gjygjit, duke u dhënë dënimin e merituar.

Ndërkaq Marku shprehet i indinjuar ndaj indiferentizmit që ka treguar Akademia e Shkencave, duke e cilësuar heshtjen e saj si tradhti ndaj kombit. Por njëkohësisht ai falenderon dhe vlerëson qëndrimin e Kreshnik Spahiut, Sabri Godos, Shpëtim Idrizit e të tjerë, të cilët kanë kundërshtuar hapur veprimet që janë në dëm të sovranitetit shqiptar.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
 
At Nikolla Marku:Të dënohen Janullatos, Dule e Bollano
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: