WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rriten incidentet raciste në Zvicër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Rriten incidentet raciste në Zvicër Empty
MesazhTitulli: Rriten incidentet raciste në Zvicër   Rriten incidentet raciste në Zvicër EmptyMon Jun 20, 2011 10:30 am

*

Incidentet raciste në Zvicër janë në rritje, konstaton një raport i publikuar të hënën nga grupe për të drejtat e njeriut, në të cilin akuzohen politkanët se po i kontribuojnë këtij trendi.

Meshkujt myslimanë dhe të zinj janë në mesin e viktimave në 178 rastet e regjistruara në vitin e kaluar, thuhet në studimin e Komisionit Federal kundër Racizmit, të cituar nga Agjencia France Press.

Grupi thotë se votimet për të ndaluar ndërtimin e minareve dhe kthimin prapa të kriminelëve të huaj, të inicuara nga Partia e Popullit e krahut të djathtë, janë të lidhura direkt me rastet.

“Pas votimit mbi minaretë, myslimanët kanë qenë në shënjestër”, i ka thënë AFP-së, drejtori i komisionit, Doris Angst.

Raporti thotë se në shumicën e rasteve ka pasur abuzime verbale, por nuk janë përjashtuar as lëndimet fizike.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Rriten incidentet raciste në Zvicër Empty
MesazhTitulli: Re: Rriten incidentet raciste në Zvicër   Rriten incidentet raciste në Zvicër EmptyFri Jun 08, 2012 8:41 pm

e tmerrshme;cfare nuk po degjojme me keto incidente

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rriten incidentet raciste në Zvicër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: