WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Film i animuar 3D për Adem Jasharin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Film i animuar 3D për Adem Jasharin Empty
MesazhTitulli: Film i animuar 3D për Adem Jasharin   Film i animuar 3D për Adem Jasharin EmptySun Feb 06, 2011 11:13 pm

Prishtinë, 7 shkurt - Një film i animuar 3D rreth luftës së UÇK-së është duke e punuar në Kosovë. Filmi do të jetë i metrazhit të gjatë, 60 minuta dhe do të shfaqet fillimisht në kinema, e më pastaj edhe nëpër të gjitha televizionet, si dhe do të vendoset edhe në DVD.
“Filmi është i punuar tërësisht ne 3D, dhe mendoj se si i tillë është i pari në trojet shqiptare. Premiera do te jepet me 5 mars në Kino ABC, dhe pas premierës do të shfaqet në TV. Nuk është një film komercial sepse Jasharët dhanë gjithçka për ne e kjo është me e pakta që ne mund të bëjmë për ta”, ka theksuar Bashkim Avdiu, përfaqësues i kompanisë “Sira”, e cila edhe është duke e punuar filmin e animuar rreth Adem Jasharit, raporton “KosovAlbaner”.
Ai thotë se meqenëse nuk kanë qëllimet komerciale, filmi do të shfaqet në të gjitha TV-të e interesuara si dhe do të shitet në DVD me një çmim të ulët, transmeton “Zëri”.
“Përderisa nuk kemi asnjë qëllim komercial me filmin, ai do te transmetohet nga të gjitha TV-të e interesuara, do të ngarkohet edhe në internet që të mund ta shikojnë të gjithë. Po ashtu do të dal edhe si DVD me një çmim shumë të ulët, që të mund ta kenë të gjithë”, ka thënë Avdiu.

Në vijim mund ta shihni një pjesë nga ky film i animuar:


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Film i animuar 3D për Adem Jasharin Empty
MesazhTitulli: Re: Film i animuar 3D për Adem Jasharin   Film i animuar 3D për Adem Jasharin EmptyMon Jun 04, 2012 6:17 pm

ta shoh njehere se mos e shoh ne youtube

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Film i animuar 3D për Adem Jasharin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI KULTUROR (¯`♥´¯) :: KINEMAJA DHE TELEVIZIONI-
Kërce tek: