WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Dallasi befason Miami-n (video)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Dallasi befason Miami-n (video) Empty
MesazhTitulli: Dallasi befason Miami-n (video)   Dallasi befason Miami-n (video) EmptyMon Jun 20, 2011 10:50 am

Dallas Mavericks ka fituar me rezultatin e ngushtë 95-93 ndaj Miami Heat në finalen e dytë të NBA duke barazuar kështu serinë në 1-1.

Dirk Nowitzki me 24 pikë e 11 topa në tabelë ishte lojtari më i mirë për Dallas që përmbysi një disavantazh prej 15 pikësh kur kishin mbetur vetëm 7 minuta nga fundi i ndeshjes.

Nuk i kanë mjaftuar Miamit 36 pikët e Dwayne Wade në ndeshjen e zhvilluar në shtëpi.

Finalja e tretë midis këtyre dy ekipeve do të zhvillohet më 5 qershor, në American Airlines Center të Dallasit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dallasi befason Miami-n (video)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: BASKETBOLL-
Kërce tek: