WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti Empty
MesazhTitulli: 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti   10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti EmptyFri Sep 09, 2011 10:32 pm

10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti 2z8qclv

Ndërtoi 750 000 bunkerë prej çimentoje – në një kohë kur vendi kishte një popullsi prej vetmë 3 milion - për tu mbrojtur nga ndonjë sulm i jashtëm. Kjo është arsye pse Enver Hoxha renditet i treti në listën e “10 diktatorëve më të çmendur”. Ndoshta nëse do të kishin edhe më shumë informacion mbi bëmat e Enverit, ai do të merrte vendin e parë.

Hoxhës ia kalon vetëm Mobutu Sese Seko, ish-diktator i Republikës Demokratike të Kongos. Ai ndëshkonte këto që i përmendej emri në TV.

Ia kalon edhe Saparmurat Niyazov nga Turkmenistani, i cili i emëronte muaj e vitit sipas emrave të familjes së tij. Ai gjithashtu dënonte këto që vendoste flori tek dhëmbët si edhe çdo njeri që sinkronizonte buzët me këngëtarët në koncerte. /albeu.com/

Shihni videon:


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti Empty
MesazhTitulli: Re: 10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti   10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti EmptySat May 19, 2012 5:10 pm

po me vjen habi qe enveri qenka i treti,kam kujtuar se ka edhe me diktator se ky;dhe jo qe qenka e kunderta e asaj qe kam mendu une.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
10 diktatorët më të çmendur, Enver Hoxha i treti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: