WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi Empty
MesazhTitulli: Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi   Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi EmptyThu Sep 29, 2011 8:49 pm

Dy foshnje tetëmuajshe të gjinisë femërore, të familjes Mlinaku nga Vushtrria, e kanë humbur jetën, ndërsa pesë fëmijë të tjerë të moshës nga një deri në 11 vjeçar, janë dërguar në QKUK, në Prishtinë për trajtim mjekësor, si rezultat i dyshimit të helmimit nga konsumimi i ushqimit, ka njoftuar policia e Kosovës.

“Rreth orës 08:00 të mëngjesi (të martën), policia ka pranuar një informatë nga spitali i qytetit në Vushtrri, lidhur me rastin e dyshuar të helmimit, ndërsa ishte konfirmuar vdekja e foshnjave, binjake, tetëmuajshe”, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës, ndërsa raporton Koha.

Bëhet e ditur se disa produkte ushqimore, të cilat besohet se janë konsumuar nga viktimat, janë marrë si pjesë e mostrave për analizë të mëtejme, përderisa trupat e pajetë të foshnjave, janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion. /Telegrafi/

_________________
Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Vushtrri, vdesin dy vajza tetëmuajshe nga helmimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: