WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vermicë, Dogana zbulojnë mbi 2000 copë fishek

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Vermicë, Dogana zbulojnë mbi 2000 copë fishek  Empty
MesazhTitulli: Vermicë, Dogana zbulojnë mbi 2000 copë fishek    Vermicë, Dogana zbulojnë mbi 2000 copë fishek  EmptyMon Oct 31, 2011 10:01 pm

Gjatë fundjavës oficerët doganor në Vërmicë, gjatë një kontrolli kanë zbuluar 2191 copë fishek të kalibrit 7.62 mm.

Dogana gjatë kontrollimit të automjeteve të cilat hynin nga Republika e Shqipërisë, dogana ka selektuar një automjeti të llojit Ford me targa të Republikës së Kosovës i drejtuar nga një shtetas Kosovar.
“Gjatë kontrollimit detal të automjetit të lartpërmendur, janë të fshehur në bagazh, 2191 copë municion të llojeve të ndryshme. 2079 copë fishek te kalibrit 7.62 mm dhe 112 copë fishek për pushkë luftarake M-48”, ka njoftuar zyra për informim e Doganës së Kosovës.

Sipas zyrtarëve të Doganës, personi është arrestuar menjëherë, pas kompletimit të rasti personi i arrestuar si dhe lënda janë dorëzuar te Policia Kufitare për procedim të mëtejmë.

Vlen të theksohet se që nga fillimi i këtij viti oficerët doganor kanë parandaluar 14 raste tentim kontrabandimit të mallrave të ndaluara, respektivisht fishekëve. Sasia totale e zbuluar nga të gjitha këto raste është afro 8500 copë fishek të kalibrave të ndryshëm.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Vermicë, Dogana zbulojnë mbi 2000 copë fishek
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: