WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim Empty
MesazhTitulli: Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim   Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim EmptySat Nov 26, 2011 1:09 am

Tetëmbëdhjetë vjet burg i janë shqiptuar Fahredin Gashin, nga trupi gjykues i Gjykatës së Qarkut në Prishtinë. Ai akuzohet për vrasjen e Sali Gashit nga Varikoci i komunës së Lypjanit, me 15 qershor të vitit 1999, raporton Radio Kosova

Ndërsa Hysni Rama është dënuar me 6 muaj heqje lirie, për fshehje të ndriçimit të veprës penale.

Gashit i numërohet koha e paraburgimit, ndërsa Hysni Rama lirohet me kusht.

Procesi gjyqësor ndaj Fahredin Gashit ka nisur para një viti, dhe është iniciuar pas dëshmisë që ka dhënë Nazim Bllaca.

Gjykata e ka shpallur Nazim Bllacën si dëshmitar bashkëpunues. / zëri

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Fahredin Gashi dënohet 18 vjet burgim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: