WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius  Empty
MesazhTitulli: Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius    Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius  EmptySun Jan 09, 2011 9:37 pm

Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius  Fky0m0

Yacuzia, 9 janar – Janë regjistruar temperatura minimale që shënojnë shifra rekorde në fshatin Oimyakon në rajonin Yacuzia, e njohur për klimën e saj të ashpër. Gjatë natës në këtë vend temperaturat prekën minus 61.2 gradë Celsius, ndërsa gjatë ditës matësi i temperaturës qëndronte në - 53.9 gradë Celsius.
Temperaturat, siç transmeton NOA, nuk tregojnë ndonjë rritje dhe sipas meteorologëve kjo vjen për shkak të erërave të ftohta që vazhdojnë të jenë të pranishme prej disa ditësh.
Megjithatë, kjo nuk është temperatura më e ulët e regjistruar ndonjëherë në fshatin Oimyakon, pasi më 1933 termometri shënonte – 67.7 gradë Celsius, ndërsa në vitin 2002, temperaturat patën rënë në – 64.5 gradë Celsius.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius  Empty
MesazhTitulli: Re: Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius    Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius  EmptySat May 19, 2012 5:54 pm

cudi si nuk ju digjet koka nga gjith ajo temperature e larte

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Temperatura në qytetin rus minus 61.2 gradë Celsius
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: