WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve? Empty
MesazhTitulli: Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve?   Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve? EmptyFri Jan 21, 2011 10:44 pm

Hulumtimet e fundit tregojnë se te femrat orgazma mesatarisht zgjatë 1,7 sekonda, ndërsa te meshkujt zgjatë 12.4 sekonda.

Mendoni se orgazma e femrave zgjat më shumë se e meshkujve? Mendoni mirë! Eksperti gjerman i seksologjisë, Ralph Degen, ka kryer një hulumtim me qëllim që të vërtetoj kohëzgjatjen e orgazmës te meshkujt dhe femrat.

Hulumtimi i tij tregoj se orgazma te femrat mesatarisht zgjatë 1,7 sekonda, ndërsa te meshkujt zgjatë 12.4 sekonda.

Një grua mesatare në gjendje orgazme kalon rreth 1 orë dhe 24 minuta të jetës së saj, ndërsa një mashkull – gjatë tërë jetës së tij, në kënaqësinë e orgazmës, kalon 9 orë dhe 18 sekonda.

Ky hulumtim ka hedhur në ujë edhe ato pohimet tradicionale të deritanishme – ku shumë njerëz besonin se orgazma e femrave zgjatë më tepër se sa e meshkujve.

_________________
Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve? W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Sa zgjat orgazma e femrave dhe meshkujve?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SEKSI / EROTIKA (¯`♥´¯) :: EROTIKA-
Kërce tek: