WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit Empty
MesazhTitulli: Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit   Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit EmptySat Nov 26, 2011 1:11 am

Trupi i pajetë i 40-vjeçarit S. Bazaj nga Sllatina e Fushë Kosovës, të martën është nxjerrë nga Shpella e Zgatarit, në komunën e Sharrit. E tëra kjo është arritur, pas një aksioni të përbashkët të Policisë së Kosovës, Njësitit të Kërkim-Shpëtimit të FSK-së dhe organeve të ndjekjes, të cilët ishin vënë në kërkim për zbardhjen e këtij rasti, duke ndaluar tre persona të dyshuar, prej tyre dy nga Mitrovica, ndërsa i treti nga komuna e Sharrit.

Mësohet se viktima është S. Bazaj, 40 vjeç, nga fshati Sllatinë, komuna e Fushë Kosovës, i cili dyshohet se është hedhur në shpellë nga tre personat e dyshuar për kryerjen e kësaj vepre makabre.

Zbardhja e këtij krimi të rëndë është mundësuar në saje të bashkëpunimit të tri njësiteve hetuese nga rajonet e Prizrenit, Mitrovicës dhe Prishtinës, ndërkaq burimet e gazetës bëjnë të ditur se i arrestuari nga komuna e Sharrit është R.F. nga fshati Kapre i Opojës.

Mësohet, po ashtu se viktima ishte zhdukur më 8 nëntor, ndërsa Njësiti rajonal i Hetimeve në Prizren ishte njoftuar për këtë rast dhjetë ditë më vonë kur, me një aksion të përbashkët me Njësitin për Kërkim – Shpëtim të Forcave të Sigurisë së Kosovës, kanë kryer me sukses aksionin rreth nxjerrjes së trupit të pajetë, nga shpella mjaft e papërshtatshme dhe e thellë rreth 80 metra.

Hetimet e deritashme ende nuk kanë qartësuar motivin e këtij krimi, si dhe faktin nëse viktima është hedhur e gjallë në këtë shpellë, apo më parë është vrarë.

Komandanti i Stacionit policor në Sharr, Gëzim Zogaj, ka theksuar për “Zërin” se i gjithë aksioni është kryer me sukses dhe e veçanta e tërë kësaj ishte fakti se në të u përfshinë kryekëput forcat vendore nga të gjitha strukturat.

“E tëra që dihet tani për tani është se janë arrestuar tre persona të dyshuar”, ka pohuar shkurt Zogaj./ zeri.info

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit Empty
MesazhTitulli: Re: Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit   Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit EmptyTue May 22, 2012 11:29 pm

sa keq per ate qe ka vdekur;me vjen shum keq qe ndodhin vrasje te tilla

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kufoma gjendet në Shpellë të Zgatarit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: KRONIKA E ZEZË-
Kërce tek: