WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:02 pm

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??

Ka shume dilema rreth kësaj pyetjeje dhe te gjitha te ndryshme... po mendimi juaj si është dhe arsyeja pse ??

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:15 pm

hahhahah Mondiii natyrisht qe ma mir femerr.....me krejt te mirat na ka FAl Zoti... hahhah


nejse sjeni dhe ju keq...hahaha


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:18 pm

Memories nuk e di pse kam mendim te kundert . Po gjithsesi qe mendoj se jeni shume te mira , nuk thone kote gjinia e bute dhe e embel po mendoj se me mire eshte te jesh mashkull .

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:20 pm

Mondi shkruajti:
Memories nuk e di pse kam mendim te kundert . Po gjithsesi qe mendoj se jeni shume te mira , nuk thone kote gjinia e bute dhe e embel po mendoj se me mire eshte te jesh mashkull .
arsyja qe ma mir qenka te jesh mashkulll ma thuaj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:24 pm

E po filloj nga ato mujoret , pastaj mashkujt nuk ndjejne dhemje lindjeje , nuk kane nevoje te hargjojne kohen kot para 2-3 ore pasqyres etj etj

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:29 pm

aha...mujoret sjan keq ore....veqse nja pastrim trupor....kurse nese sdo linde femra si do shumohet populli....eh....kurse 2 ore mendoj se shum jam se mua me nevoiten gjys ore....femra si femer duhet te zbukurohet por jo edhe aq shum 3 ore se sa me thjesht dhe natyrale aq me bukur.....


kurse mua nje gje qe sme pelqen tek meshkujt eshte mosguximi i thot vetes mashkull dhe ska guxim per te ber nje hap qe te arij diqka ne jeten etij nuk them kreit por nje shumicc.....prandaj sdo te doja te jem mashkulll kurr


por kjo qe jam feemerrr uh sa mir me qen femerr hahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:34 pm

Hahahha me pelqyen keto arsyetime tua. Ajo boterisht dihet se mashkulli ka shume guxim ti thote vetes mashkull , edhe pse ndoshta nganjeher edhe kur seshte nevoja paraqitet si mashkull i vertete.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:36 pm

Nuk edi mua sme sme mbush syrin dhe aq Very Happy haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:40 pm

Nuk e them kete se jam vet mashkull , po jane disa perparesi dhe ato te dukshme

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Memories
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Memories

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/12/2010
Postime Postime : 598
Vendodhja Vendodhja : Nen Hijen tende,,,

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyWed Dec 28, 2011 10:45 pm

Mondi aman ka shum gjera qe diskutohen mes femres dhe mashk.....asnjher smund te bazohem ne vetevete ...por ne shum gjera qe na perfaqsojn neve si gjini....ka nga dy llojet te aft ne shum aspekte dhe disa qe sjav rrok fare....atehere smund te themi se mashkulli eshte number 1...per cdo gjeje se ka femerr qe arrin me shum se nje mashkullll dhe ben lufton ,per nje jet qe nje mashkulll kurr se ka ber ate...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyThu Dec 29, 2011 2:34 am

Per mendimin tim, eshte shume here me mire te jesh femer.Mendoj se jeta per nje femer eshte shume aktive, cdo moment jetohet me emocion, cdo ngjarje e re perjetohet me NDJENJA (nuk ndodh shpesh tek meshkujt!!!!!!!!),je me e lidhur me familjen tende, me njerezit me te dashur,edhe nga ana estetike ke shume me shume mundesi per tu veshur dhe per tu rregulluar me mire se meshkujt.(dmth ke shume mundesi per ta ndryshuar veten tende, dhe per tu ndjere sa me e bukur).Une jam shume e lumtur qe jam FEMER

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyThu Dec 29, 2011 11:23 pm

mace shkruajti:
cdo moment jetohet me emocion, cdo ngjarje e re perjetohet me NDJENJA (nuk ndodh shpesh tek meshkujt!!!!!!!!),je me e lidhur me familjen tende, me njerezit me te dashur
Po edhe meshkujt i kane keto tipare , dine te perjetojne ngjarjet me shume ndjenja , po femrat i marrin gjerat me afer zemres. Edhe meshkujt dine te jene te lidhur ngushte me familjen , edhe pse mashkulli eshte ai qe mban familjen

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:07 am

Mondi shkruajti:
mace shkruajti:
cdo moment jetohet me emocion, cdo ngjarje e re perjetohet me NDJENJA (nuk ndodh shpesh tek meshkujt!!!!!!!!),je me e lidhur me familjen tende, me njerezit me te dashur
Po edhe meshkujt i kane keto tipare , dine te perjetojne ngjarjet me shume ndjenja , po femrat i marrin gjerat me afer zemres. Edhe meshkujt dine te jene te lidhur ngushte me familjen , edhe pse mashkulli eshte ai qe mban familjen
Femer...qe asnje burre nuk arrin kurre te te zbuloje plotesisht,qe mbetesh e kuptueshme vetem pergjysem,nje mister ose nje fantazi,nje stine ose nje planet,je qartesi apo thjesht nje iluzion.Femer,rishtesi e klas,gjakftohtesi e ndjenje,jote buzeqeshje...!!
Femer,ashtu sic ti di te jesh..!Natyra e femres nuk është krijuar për dëshirën e çastit, por për gëzimin e përjetësisë së njerëzimit.
''Xoxa''

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:13 am

Perparsite e te qenit mashkull:

Telefonin e perdorin rreth 30 sekonda.
Në filma gjithmone eshte femra lakuriq dhe ja tregojne ate gjene
Pornot jane bere vetem per meshkujt
Fytyren gjithmone e kane me ngjyra origjinale
Paraloja, s’eshte e domosdoshme.
Kur shkojne me pushime mjaftohen me nje valixhe
Shoket kurre nuk i thone sa je shendoshur apo dobesuar
Nuk e lene rrogen te parukieri
Kur i nderojne kanalet nuk ndalen te kanali qe dikush po qan
Per b... e tyre nuk flasin as kur hyjne e sa kur dalin
Nuk bejne gjasme sikur po perjetojme orgazem
Nuk kane nevoje te mbajne ne cante miliona gjera qe nuk u duhen
Mbiemrin e kane per gjithe jeten
I gjithe garazhi eshte i tyre
Se lajne asnjhere banjen
Nese dikush nuk te therret ne ndonje feste, ti perseri mund te rrish me te
Nuk ke nevoje te harxhosh shume leke per ato pak veshje te brendshme
Kepucet i blejne taman dhe nuk i vrasin kembet
Kur kane nxehte mund edhe ta heqin bluzen
Mund te rrish me shoket te shohesh futboll pa fol asnje fjale
Mund ti mbash kembet hapur pa marre parasysh ca ke vesh
Njerezit kur flasin per ta nuk na shohin te cicat
Mund te blejne prezervativ pa i perfyturuar farmacisti lakuriq

Nuk kane nevoje qe te shkojne te gjinekologu
Nuk mbesin me barre edhe nese shkojne me dike
Ne te njejten kohe ne nje banjo mund ta bejne sh... shume veta

______________________________......______________ __________________

Arsyet, pse eshte me mire te jesh femer:

Nuk keni sulme histerike nese ju bien dise qime nga koka!
Kur ju bejne masazh nuk skuqeni si pasoje e reaksionit
Nese jeni ne nje anije qe po fundoset, vendin e keni te garantuar
Dashnoret akoma mendojne qe duhet tju paguajne faturat, nderkohe qe ju kurseni leket me nje dashnor.
Me mire te jesh goca mamit se sa shurranjosi i babit
Nuk jua marrin patenten edhe per gabimin me te madh ne komunikacion.
Meshkujt vetem flasin per Ronaldon por ju edhe mund te flini me te.
Riki Martin i dredh bythet vetem per ju.
Kur ju pyesin a doni te martoheni ju japin edhe unazen te cilen me vone mund ta shisni
Nuk keni nevoje te prisni derisa tju ndaje vdekja, mund te shkoni edhe pa dhene asnje shpjegim
Me mire eshte te perdoresh vibratorin se sa te besh dashuri me nje kukull prej gome
Sikur ta ngrini gishtin dikush do ndalet me siguri
Nuk jeni ne stres nese komshiu e blen makinen me te mire se ju
Gjithmone e dini qe femija eshte i joti
Femrat i ze me shpejt alkoli, gje e cila e demton me pak buxhetin shtepiak
Nese doni gjithmone mund te fitoni para nga seksi
Rralle here e humbni rruget pasi nuk ju vjen turp qe te pyesni
Nuk keni nevoje qe te rruheni cdo mengjes
Nuk keni nevoje ti tregoni njeriu sa vjec jeni, se keto pyetje nuk ju behen zonjave.
Ne fund te fundit femrat vendosin sa bebusha do lindin
Nuk ziheni asnjehere kush pi me shume, kush ka kap me shume dhe cila makine eshte me e mire

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:19 am

Hahahahahahahah mace shume te bukura keto , mashkulli ka me shume perparesi Razz

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:23 am

po per te te bere qejfin ty i shkrova

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:25 am

Hahahha e di qe me bene qefin mua , po keshtu eshte edhe realiteti

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:25 am

perparesite e femrave kundrejt meshkujve

1)Nëse ndonjëra është e stresuar, mjafton të kujtojë se ne quhemi "seksi i bukur.

2)Nuk kemi nevojë të vëmë kollare

3)Nuk na dhemb kur kryqëzojmë këmbët.

4)Nëse vendosim të bëjmë profesione burrash, quhemi "pioniere", nëse ata (burrat) vendosin të bëjnë profesion grash quhen pederastë.

5)Inteligjenca jonë është e krahasueshme me atë të burrave. Por pamja jonë është më e mirë.

6)Nëse vrasim dikë dhe arrijmë të vërtetojmë që kjo ka ndodhur gjatë ciklit menstrual, na ulet dënimi.

7)Truri ynë ka të njëjtin kapacitet me trurin e burrave,megjithëse kemi 6 miliard nervura me pak. Kjo do të thotë se jemi më eficente.

8)Ne jemi në gjendje të bëjmë disa gjëra njëkohësisht.
E dimë gjithmonë se ku i kemi vënë çorapet.

10) Gruaja e presidentit quhet "first lady". (burri i presidentes është një zero në të majtë, megjithëse rri në të djathtë)

11)Nëse martohemi me trashëgimtarin e fronit jemi "mbretëresha", nëse një burrë martohet me trashëgimtaren e fronit, është vetëm burri i mbretëreshës)

12)Ne jemi ato që vendosim sa fëmijë të bëjmë.

13)Ne i ndiejmë fëmijët të na lëvizin brenda nesh.

14)Fëmijët thonë gjithmonë "mami" fjalën e parë.

15)Gjithmonë jemi të sigurta që fëmija është i yni.

16)Kemi leje lindjeje

17)Vizita te gjinekologu është më e këndshme sesa vizita te mjeku i prostatit.

18)Ne quhemi "ylli" i dasmës.

19)Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për "muzë frymëzuese" në gjininë mashkullore???!!!!!

20)Jetojmë më shumë

21)Jemi më rezistente ndaj dhimbjeve dhe infeksione. Kemi më pak probleme kardiake.

22)Djersijmë më pak.

23)Kur mbytet anija ne kemi përparësi të hipim të parat në varkat e
shpëtimit.

24)Jemi më të ndjeshme.

25)Kemi Festën tonë Ndërkombëtare.

Jemi vërtet të mrekullueshme!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:27 am

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Thoughts2

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:29 am

Nje meditim qe s'kerkon komente!

Nje femer e forte,e pavarur dhe inteligjente duhet te gjeje nje mashkull te forte,te pavarur dhe inteligjent.Shume meshkuj jane”çunake”(e duhet thene qe shoqeria shqipetare ushqen "çunakerine" deri ne berthame te saje) qe kane nevoje te jene mbreti i shtepise,e thjeshte arsyeja: kete shembull kane marre ne familjet e tyre arkaike ky femra shihej/shihet si nje plaçke,si “nderi i shtepise”.Idiotesira!Ky lloj sjelljet eshte pasoje e mungeses te besimit/sigurise ne vete.
Nje femer e forte eshte nje gare qe keto çunake mund te humbasin,keshtu qe …pse t’i hyne asaj loje fare?

Nje femer e tille eshte gjeja me e bukur qe mund t’i ndodhe nje mashkulli.Nje lidhje me femra te tilla ndihmon ne evoluim.Nje femer inteligjente,e pavarur te jep mundesine te spjegohesh me mire,e te kupton me mire.Cdo lidhje qe permban nje grade “kuptimi” te larte rritet ne nje lidhje qe gersheton ne forme perfekte mendje dhe trup.
Vartesia emocionale partneriale mund te arrihet vetem me pavaresi individuale!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:35 am

Perparesite e mashkujve

Nëse jeni beqar dhe 34 vjeç, askush nuk e vë re


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:40 am

Mondi shkruajti:
Perparesite e mashkujve

Nëse jeni beqar dhe 34 vjeç, askush nuk e vë re

hahahahahahahahhahaahahahhaahahha

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:41 am

Meshkujt:te dhunshem,agresive,kane pushtet,kane iniciativen per te kontrolluar femrat,jane te interesuar per seks,jane te forte,ka nga ato meshkuj qe jane drogaxhinj dhe alkooliste te papare.Ka nga ato meshkuj qe jane vrases,por dhe nga ato narkomane.Merren me pune te pista....

Femrat;te qeta,te buta,kane ndjenja,jane te nenshtruara,jane me te interesuara per tu arsimuara,bejne punet e shtepise,rrisin femijet,nuk e kane mendjen per sex,femrat luajne rol te rendesishem ne shoqerine.Shume femra vuajne nga dhuna,dhe nga diskriminimi,mirepo jane te pakta ato femra qe kane te drejte per te shkuar ne pune.......

E perbashketa;te dy ia arrijne qellimit nese duan te realizojne enderrat e tyre,dhe shpesh here keto gjini vuajne shume ne jete......

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:42 am

Era e trupit

Era e trupit të meshkujve është shumë më ngacmuese sesa e femrave

Agresiviteti

Meshkujt janë më agresivë, apo më të prirur për të përdorur fuqinë fizike. Burim i kësaj është hormoni i testosteronit. Ndërkaq, femrat kundër këtij faktori luftojnë dhe kundërvihen me fjalë

Sporti

Në aspektin sportiv, meshkujt janë më të shpejtë sesa femrat, ndërkaq femrat janë më të durueshme se meshkujt

Gjaku

Të meshkujt ka 4.5 litra gjak, te femrat 3.6 litra. Tensioni i meshkujve është më i lartë se i femrave 140/88, te femrat 130/88

AIDS

Nga katër të sëmurë me AIDS vetëm një është femër, ndërsa tre meshkuj

Noti

Shkaku i posedimit të shtresës dhjamore nën lëkurë i bëjnë ato notuese më të shkathëta se meshkujt

Krizat

Të femrat sindromat gjatë menopauzës zakonisht shfaqen me temperaturë, pagjumësi, shtim në peshë, djersitje gjatë natës dhe tharje të vaginës, ndërsa te meshkujt gjatë fazës së andropozës, nuk ndodh pothuajse asnjë ndryshim i dukshëm

Nxehtësia e trupit

Nxehtësia e trupit te meshkujt është më e madhe se sa te femrat, ndërsa sasia e ujit që mbulon trupin e mashkullit është 60-70%, tek femrat uji bën pjesë 50-60%

Organet gjenitale

Organet gjenitale te meshkujt gjenden jashtë dhe janë më të ekspozuara ndaj lëndimeve, ndërsa te femrat organet janë të fshehura dhe janë më të mbrojtura

Skeleti

Krahët, duart dhe këmbët te meshkujt janë më të gjatë. Eshtrat i ka më të rënda dhe ndien më shumë dhembje. Ndërkaq, eshtrat e ijëve te femrat janë më të gjëra

Telat e zërit

Të femrat, telat e zërit janë më të shkurtër dhe për këtë zërin e kanë më të hollë e të mprehtë

Organet e ndijimit

Shqisat e dëgjimit dhe nuhatjes te femrat janë më të forta sesa te meshkujt. Meshkujt janë më të ndjeshëm ndaj të nxehtit. Për sa i përket syrit, mashkulli është më i saktë në ndarjen e detajeve sesa femra

Harxhimi i energjisë

Mashkulli në kushte pasive harxhon 39.5 kalori, femrat 37 kalori. Nevojat ditore të mashkullit për kalori janë 2700, për femrat 2000

Yndyra

Yndyra te meshkujt gjendet pothuajse përgjysmë sa gjendet te femrat. Të femrat yndyra gjenden rreth 3.5 kg më shumë se te meshkujt. Yndyra tek meshkujt grumbullohet në bark, ndërsa te femrat ajo mblidhet në kofshë e bark etj.

Sëmundjet

Meshkujt gjatë jetës sëmuren rreth 40 ditë më shumë se femrat

Flokët

Flokët e femrës janë më të shpeshta dhe më të forta se të meshkujve. Rrënja e flokëve te femrat është më e thellë, 2 milimetra dhe për këtë ato bien më ngadalë se te meshkujt

Lëkura

Meshkujt kanë 1.8 metra katrorë lëkurë, ndërsa femrat 1.6 metra katrorë. Lëkura e femrave është më e hollë dhe më e thatë dhe për këtë arsye është më e ndjeshme

Masturbimi

Rreth 92% e meshkujve masturbohen, ndërsa femrat rreth 62%

Ushqimi

Për sa i përket peshës së njëjtë të meshkujve dhe femrave, meshkujt kanë më shumë nevojë për ushqim, sepse metabolizmi i meshkujve punon më shpejt

Vajtimi

Femrat qajnë më shumë se meshkujt, 5 herë, zakonisht ndërmjet orës 19:00-22:00

Rrahjet e zemrës

Zemra e meshkujve është më e madhe se e femrave, por dhe rrahjet i ka më të vogla, në minutë zemra e mashkullit rreh 72 herë, ndërkaq zemra e femrave rreh 80 herë në minutë

Plakja

Meshkujt mplaken më shpejt se femrat. Një femër 55-vjeçare posedon 90% të fuqisë së trupit së saj, kurse meshkujt 70%. Sistemi i qarkullimit të gjakut te një mashkull 35-vjeçar është e njëjtë me një femër 50-vjeçare. Pika e dobët te femrat është lëkura, e cila është më e hollë. Femrat faktin dhe procesin e plakjes e pranojnë shumë më lehtë se meshkujt

Puberteti

Faza e pubertetit te meshkujt sillet në moshën 10-15, ndërsa te femrat 9-14

Jetëgjatësia

Meshkujt jetojnë mesatarisht 71.5, femrat 78 vjet

Përmasat e trupit

Një mashkull mesatarisht është i gjatë 175 cm dhe 73.5 kg, dimensioni i gjoksit 98.5, beli 80.4 cm. Të femrat mesatarja është: gjatësia 160 cm dhe 61.2 kg, gjoksi 90.1, beli 74.3 cm

"Molla e Adamit"

"Molla e Adamit" është karakteristikë vetëm te meshkujt

Frymëmarrja

Meshkujt në minutë marrin rreth 16 herë frymë, femrat marrin rreth 20-22 herë në minutë. Ndërkaq, sasia e thithjes së oksigjenit në ditë, e të dy gjinive është e njëjtë, 12000 litra oksigjen

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? EmptyFri Dec 30, 2011 1:57 am

Gjeografia e femrës

Në moshën prej 18 deri në 20 vjeç femra është si Afrika - e egër, e bukur dhe me shumë zona misterioze dhe te pavizituara;
Midis 21 dhe 30 vjetësh femra është si Amerika - e zhvilluar dhe e hapur, sidomos për të pasurit;
Midis 31 dhe 35 vjetësh femra është si India - sensuale, e qete dhe me plot besim në bukurinë e vet;
Në moshën prej 36 deri në 40 vjeç femra është si Franca - e shijshme, e pjekur dhe mbetet nji pjesë e botës që vizitohet me kënaqësi;
Midis 41 dhe 50 vjetësh femra është si Jugosllavia - lufta është humbur, kurse dëmet e së kaluarës kanë lënë gjurmë të thella;
Midis 51 dhe 60 vjetësh femra është si Rusia - e shkatërruar, pa kontroll dhe nuk i përfill vizitorët;
Në moshën midis 61 dhe 70 vjetësh femra është si Mongolia - me të kaluar të pasur dhe me fitore shumë të mëdha, por pa ardhmëri;
Mbas moshës 70 vjeçe femra është si Afganistani -çdokush e di ku është, mirëpo nuk e viziton askush.

Gjeografia e mashkullit

Midis 15 dhe 70 vjetësh mashkulli është si Amerika * udhëhiqet nga një kastravec.


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Sponsored content
Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty
MesazhTitulli: Re: Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??   Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Me mirë te jesh Femër apo Mashkull ??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: