WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Lumturia dhe dhimbja...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Lumturia dhe dhimbja... Empty
MesazhTitulli: Lumturia dhe dhimbja...   Lumturia dhe dhimbja... EmptyWed Jun 20, 2012 7:19 pm

Te dua!... degjova keto fjale , ndersa ecja buze rruges . Ktheva koken
pas dhe veshtrova.Dy pleq ne shi qe veshtroheshin si te rinj.Qesha pak
dhe vazhdova me tutje, dy vajza te vogla qe po benin ski. Dritat e
qytetit sepse ishin te fuqishme ate nate, ndoshta ngaqe po vinte viti i
ri, dhe lokalet dhe rruget u gjalleruan perseri. Ngadale hapa deren e
shtepise dhe hyra brenda saj. Nena me babain po prisnin dhe dukeshin si
dy te pergjumur, sepse ishte bere pak vone dhe gjumi padashje u kishte
trokitur . Ishin pak ne merak :_He moj vajze?__me thote babai , dhe me
sheh plot dhimbsuri dhe dashuri. Me afrohet dhe me perqafon, kurse nena
nxiton ne kuzhinen e vogel dhe me nxjerr per te ngrene. Ishte shume e
lumtur ate dite nena por edhe babai, ndoshta nga atmosfera e ngrohte qe
kishte mbeshtjelle gjithe qytezen tone te vogel. I mar te dy , i
mbeshtjell me krahet e mi dhe u perkedhel sikur ti kem une dy femije te
vegjel, dhe ndihem shume e lumtur prane tyre.Pas pak hame darke dhe
degjoj zhurmat e shiut qe trokasin ne xham.Jashte dritares cdo gje
hijeshon dhe xixellon dhe hijeshon nga dritat dhe zhurmat e njerezve qe
bejne xhiron e zakonshmene rrugen e bukur, duke enderruar qe viti i ri
qe eshte duke trokitur , tu sjelle dicka te bukur. Mengjesi erdhi i
ftohte dhe me shi. U ngita heret dhe po nxitoja per te shkuar ne punen
time te zakonshme. Niste nje dite e re. Piva kafene qe ma bente nena dhe
dola . Nxitoja , puna ishte afer keshtu qe nuk merja autobusin por
nxitoja ne kembe. Ecjahttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDQZlb_jnkLdVX_Hjzy08vda05eau7QXIT8Ri1yqilEpHlf5RKzw

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lumturia dhe dhimbja...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: