WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Po hap zemren dhe po clirohem nga brengat..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Po hap zemren dhe po clirohem nga brengat.. Empty
MesazhTitulli: Po hap zemren dhe po clirohem nga brengat..   Po hap zemren dhe po clirohem nga brengat.. EmptyWed Jun 20, 2012 7:22 pm

Ndihem keq kur mendoj se duhet te harroj momentet nga kjo histori qe kam
patur, dhe , te cilat deri para shume pak kohesh me benin per te qare,
kurse tani edhe pak per te qeshur, sepse kam qene me te vertete shume
naive, dhe nuk arrita ta kuptoja se personi nuk ishte i sinqerte, ose te
themi qe nuk me behej vone se si ishin qellimet e tij,
thjesht i
dhashe vetes nje shans per te jetuar nje histori shume te bukur, si ne
filma, dhe ne fakt u beme te dy si aktore. dhe tani ka me ka ngelur nje
si mall per ate kohe, qe nuk do te kthehet me, me pare e fajesoja veten
per fundin, por tani jam me e qete, ai thjesht nuk ishte njeriu per nje
lidhje te gjate, por nga ana tjeter, nese nuk do te kishte ndodhur, mua
do me kishte ngelur peng per tere jeten.
tani here here rri e sjell
ndermend detaje, momente fjale, shikime, jam e bindur qe isha dhe ishte
shpirti im binjak, por nuk mjaftonte per te qene bashke. me ndodh ta
shikoj ne rruge ne pune, dhe midis nesh ka ngelur nje si dhembshuri, si
keqardhje, por mua me duket shpesh qe nuk jemi te njejtet, personat qe
takohen ne nuk jam une dhe ai, por dy te tjere, ne te vertetet kemi
ngelur diku ne nje enderr te shkuar.
eshte e veshtire te gjej nje
emer per historine time, por pak rendesi ka, sepse shpesh ndihem ne faj
nga qe me duket sikur e lashe veten te manipulohem lehte, por nga ana
tjeter, jam e bindur se e doja, dhe gjithcka qe bera e bera se e doja,
sepse rashe brenda me te dyja kembet, dhe sic eshte edhe te drama
“Fernando Krafti”, “eshte e pamundur te mos me duash”,e kam fjalen qe nuk shpeton dot nga disa njerez te tille, qe te bejne
shume per vete, nuk eshte faji i tyre qe jane don ZHuane, ka njerez qe
mund te duan sinqerisht shume here dhe disa njerez ne te njejten kohe.me
ndodh qe edhe ta urrej ndonjehere, por kujtoj edhe nje here c’ka me ka
thene, (edhe pse asnjehere nuk me tha te dua) shikimet, momentet qe kemi
kaluar, , dhe bindem se midis nesh pati dicka shume te forte, dhe jo te
zakonshme, ka edhe momente jo shume te kendshme, por qe edhe ato te
ndihmojne per te rregulluar me mire gjerat ne jeten tende.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Po hap zemren dhe po clirohem nga brengat..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: