WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Moskë: 35 të vdekur nga shpërthimi në aeroport

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Moskë: 35 të vdekur nga shpërthimi në aeroport Empty
MesazhTitulli: Moskë: 35 të vdekur nga shpërthimi në aeroport   Moskë: 35 të vdekur nga shpërthimi në aeroport EmptyMon Jan 24, 2011 7:59 pm

Moskë, 24 janar ( E plotësuar) - Numri i të vdekurve pas shpërthimit në aeroportin e Domodedovo-s është rritur në 35 deri në orën gjashtë pasdite, ndërsa të tjerë mund të humbin jetën pasi janë në gjendje kritike, raportoi BBC.
Aeroporti Domodedovo i Moskës, më i ngarkuari në kryeqytetin rus, është goditur nga një shpërthim, nga i cili raportohet se kanë vdekur të paktën 35 persona.
Mbi 100 persona mendohet se janë plagosur në shpërthim, i cili mendohet të jetë vepër e një kamikazi.
Nga më shumë se 100 të plagosurit, 20 prej tyre kanë mbërritur në spitale në kushte tepër të rënda për jetën, informuan mjekët, të cituar nga Agjensia Ruse e Lajmeve “Interfax”.
Hetuesi kryesori rus deklaroi për agjencitë e lajmeve se shpërthimi ishte vepër e terroristëve.
Aeroporti është 40 km në juglindje të qendrës së qytetit dhe është popullor me punëtorë e turistë të huaj
Tragjedia ndodhi kur një kamikaz shpërtheu në erë në një zonë të populluar të bagazheve në aeroportin e Domodedovo-s, më i madhi në Rusi dhe një prej më të mëdhenjve në botë.
Presidenti Dmitry Medvedev, në një deklaratë të menjëhershme për shtyp, theksoi se shteti do të ndëshkojë me të gjithë ashpërsinë e tij antarët e kësaj mizorie.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Moskë: 35 të vdekur nga shpërthimi në aeroport
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: