WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Prishtinë: Pengohet një tubim i PDK-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Prishtinë: Pengohet një tubim i PDK-së Empty
MesazhTitulli: Prishtinë: Pengohet një tubim i PDK-së   Prishtinë: Pengohet një tubim i PDK-së EmptyTue Dec 07, 2010 1:51 am

Prishtinë, 6 dhjetor 2010 (20:30)
Partia Demokratike e Kosovës (PDK), është penguar të mbajë një tubimin e saj në Kodrën e Trimave në Prishtinë në shkollën "Zenel Hajdini". Simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kanë thyer edhe xhamat e shkollës gjatë kohës kur po mbahej tubimi parazgjedhor i PDK-së.
Incidenti i shkaktuar nga militantët e LDK-së kanë bërë që të anulohet pjesëmarrja në tubim e liderit të PDK-së, Hashim Thaçi.
Militantë të LDK-së kanë hedhur gurë në dritaret e shkollës, duke thirrë emrin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, ndërsa jashtë objektit ka pasur edhe përleshje fizike.
Kjo ka bërë që në vend ngjarje të shtohen edhe forcat e Policisë së Kosovës, prej të cilave është qetësuar situata./kosovapress/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Prishtinë: Pengohet një tubim i PDK-së
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE-
Kërce tek: