WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell  Empty
MesazhTitulli: Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell    Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell  EmptyFri Feb 25, 2011 10:05 am

[img]Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell  Posteriivv[/img]

Prishtinë, 25 shkurt - Lëvizja Vetëvendosje sot kurorëzoi siç e quajtën ata, ”martesën” e lumtur në mes të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçit dhe presidentit Behgjet Pacolli.

Sipas Vetëvendosjes, kontribut të madh në kurorëzimin e kësaj martesa ka dhënë edhe ambasadori amerikan Christopher Dell. Ai ka qenë ”mësit” i këtij bashkimi pohuan aktivistët.

Për Vetëvendosjen ky kurorëzim për Thaçin e Pacollin simbolizon lumturi, ndërkaq për popullin e Kosovës simbolizon hajni. Aktivistët e Vetëvendosjes edhe kësaj radhe kritikuan, siç e quajtën ata ”martesën”, e cila u kurorëzua pas një lidhje të gjatë e të fshehtë në mes Pacollit e Thacit, e filluar qysh në kohën e presidentit Sejdiu.

Vetëvendosja paralajmëroi aktivitete shtesë për ndalimin e negociatave me Serbinë dhe për ndalimin e privatizimit të pasurisë shtetërore.

“Ne nuk do ta përfaqësojmë popullin vetëm në Parlament por edhe në rrugë, me aktivitete, protesta e demonstrata”, theksuan aktivistët e Vetëvendosjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetëvendosje: ”Mësit” i kurorëzimit Thaçi-Pacolli është ambasadori Dell
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: