WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nga vjen fjala dashuri dhe kuptimi i saj?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nga vjen fjala dashuri dhe kuptimi i saj? Empty
MesazhTitulli: Nga vjen fjala dashuri dhe kuptimi i saj?   Nga vjen fjala dashuri dhe kuptimi i saj? EmptyWed Jun 20, 2012 7:17 pm

Një Zona erotik (Nga greqishtja
Eros - Dashuri; dhe genein - Për të prodhuar) është një zonë e trupit
të njeriut se ka rritur ndjeshmëri, Nxitja e cila mund të rezultojë në
prodhimin e ndjenjat erotike ose eksitim seksual. Ka variacione
individuale, si për të cilat zonat e trupit janë të erogenously të
ndjeshme. Zonat më të ndjeshme erogonous për një shumicë e njerëzve janë
penis, testikulat, anus, buzët, klitoris, Dhe nipples, Përveç të
tjerët.

Është e rëndësishme të theksohet se derisa këto zona erotik janë gjetur
në përgjithësi për të gjithë njerëzit, ata nuk janë të veçanta nga një
person në tjetrin, dhe përpjekjet në nxitjen e dikush mund ose nuk mund
të punojnë në varësi të ndjeshmërisë së tyre personale. Disa njerëz, në
fakt, janë reagimet negative të stimulimit, në çdo një apo më shumë nga
zonat trupit diskutuar më poshtë. Për të rritur një eksperiencë pozitive
me një partner, ose për të shmangur një përvojë negative, efektiv të
dyanshëm të komunikimit është e nevojshme.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nga vjen fjala dashuri dhe kuptimi i saj?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: