WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kushtuar dashuris se pamundur :(

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:19 pm

T;e dua seriozisht,
E;ngjelli im i brisht,
D;ua qe te jem afer trupit tend,
A,man ku je se po me cmend?
S;jam e sigurt nese ti tallesh me ndjenjat e mia,
H;era-heres mendoj se me mundon dashuria.
U;rrejtjen un do ta largoj.
R;reze art je qe smund te te harroj,
O;qean i shpreses time,
J;e vec ti o jeta ime.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:19 pm

Jam ulur e per ty mendoj,
buzeqeshjen tende aq shume e adhuroj.
Veshtrimet e tua plot magji,
qe me cojne ne nje bote,te ciles emrin s'ia di.
Ti qesh si engjell,e flet si djalle,
dashuria jote me ka bere te marre.

Yjet ne qiell e ti ne tok,
je i vetmi cun qe dua ne kete bot.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:19 pm

I dua syte e tu kur nga gezimi lotojne,
i dua buzet e tua kur putje me dhurojne.
E dua trupin tend prane te me qendroje
e dua dashurin tende se ajo me ben qe te jetoj.

Mendova se c'do gje e kam ne jete,
por harrova se zhgenjimi rruget ti nderpret.
Atehere kur e kisha lumturin,
hyri ne mes mashtrimi qe me mori dashurin.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:20 pm

Ne syte e tu gjej qetesi,
me zerin tend heq c'do merzi.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Smile
Kur jemi bashke asgje s'me mungon,
por ne u ndam tani pergjithmon.
Me je bere fiksim qe s'te harroj,
ne c'do moment te dites te kujtoj.
Dua,te te harroj por kjo eshte e kot,
je ajri qe thith e pa ty s'jetoj dot.

Mora nje trendafil dhe shkruajta emrin tend,
e vura ne dritare per ta ngrohur dielli,
pas disa sek.vura re
se emrin ten e do edhe qielli.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 InloveKushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Angel

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:20 pm

Te pres te vish e te humbas ne mendime
pse me le vetem o jeta ime?
Lumturia me iku qe kur ike ti,
te lutem,kthehu perseri.
Humbas,ne mendime duke vuajtur per ty,
dua te te kem prane e te te shikoj ne sy.
Te te mbaj ne krahe e te te ledhatoj,
pse u ndam ne te dy jo se kuptoj.
Por,ja qe eshte e kot,
se njeriu dashuron njehere ne bot.
Me mir te vdes sesa larg teje,
kush te foli keq qe u ndave prej meje?
Dua te te harroj por se bej dot,
e dije se te kam dashur kot.
Do te fshij kujtimet nje tjeter do te me ndihmoj,
qe ty i dashur te te harroj.
Te uroj qe te vuash shume,
ashtu sic une.
Jeta ka vuajtje plot,
sikur dashuria e 1me puthje e lot.

Si qiri do te tretem ngadal
e s'do te them asnje fjale,
se zemra ime do te vuaje per ate djale.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:20 pm

Shko,shko e mos pyet per mua,
harro qe te desha,se me nuk te dua.
Ik dhe leri ketu te gjitha kujtimet,
nuk te jap lotet e as perqafimet.
Nuk te jap shpirtin qe meritove,
sa me pate ne dore shume me lendove.
Nuk te jap zemren e asgje nga une,
ndoshta ndonje tjeter do te fale me shume.
Kurre mos gabo,
mos e the nje zemer qe te do.
Mos e zhduk nje ndjenje qe eshte lind per ty,
mos lejo qe te rrjedhin lot nga ato sy.
Mos i thuaj te dua asaj qe se do,
e jeten e huaj mos e trazo.
Shko se ndoshta gjen ndonje shpetim,
ndoshta vjen nje tjeter e ze vendin tim.
Ndoshta tek ajo do te perjetosh ndenjen e dashuris,
ajo do te jetoje enderrat e mia te ardhmerise.
Shpresen e jetes time ajo do ta mbaje ne gji
une do te mbaj nje emer,ajo do te linde nje femije.
E nese une do te jem tretur e s'do te jem askund,
loti im i hershem shpirtin do ta tund.
Zeri im i prishur veshin s'do ta le te qete,
se vrasesin e zemres time do ta dua perjete.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 FrownKushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Inlove

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:20 pm

-Une e pranoj qe ty shume te dua,
por,ti valle c'fare ndjen per mua.
Une per ty gjithshka do te veproja,
edhe ne qiell do te jetoja.
Po ti per mua c'do te veproje?
a do te ishe i gatshem te me ledhatoje.
Un per ty shiun do te ndaloja,
un per ty boten do te shkaterroja.
Un per ty gjarprin do te ledhatoja,
un per ty vdekjen do te sfidoja.
E nje deshire Zotit do ti kerkoja,
sa te jem gjalle,prane teje te qendroja.

-Ishe dashuria ime e 1 dhe veteme,
te dy u betuam per dashuri te perjetshme.
Ku shkuan gjithe ato fjale e premtime,
apo qellimi yt ishte te lendoje zemren time?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:21 pm

-Ne heshtje kur qendroj,
te mendoj e te enderroj.
Nje sekret nga zemra ime dua te ta tregoj,
njehere ne krahet e mi dua te te shtrengoj.
E di se prane teje kurr s'do te jem,
kete qe ndiej per ty me s'do ta them.
Fati e kishte shkruar qe ne te mos jemi dy,
ti i dikujt tjeter e une jo me ty.
Do e ndiej mungesen tende ne c'do koh,
ndoshta ndonje dite do te te shoh,e do bej sikur s'te njoh.
Sepse ia dhe dikujt tjeter dashurine,
e mua me le kujtim vetmine.
Ndoshta do te vuaj gjithe jeten si denim,
por me mire te vuaj,edhe pse te dua o shpirti im.

-Une jam shume xheloze e te them 2 fjale,
ti me flet me fort dhe un me me ngadale.
Ti je kokeforte e s'me beson,
une per ty po tretem,ti se kupton.
Un jam shpesh nevrike,e ti zemerhekur,
te dy ne nje dite kemi per te vdekur.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:21 pm

Malli mbush shpirtin,e shpirti renkon,
dhimbja mbush syrin,e syri loton.
Renkon dhe zemra qe s'te ka harruar,
vetem neper enderra jo s'me ke munguar.

-S'ka pranvere pa zambak,
s'ka zemer pa gjak.
S'ka dimer pa stuhi,
s'ka rini pa dashuri.

-Mund te rroj pa qiell,mund te rroj pa sy,
mund te rroj pa zemer,por asnje cast pa ty.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:21 pm

-Ne enderr m'u shfaqe si vegim,
oh,sa u ngroh ky shpirti im.
Por,ne mengjes shume shpejt u shua,
e nga shpirti doli se te dua.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:22 pm

-Me fal qe po te dashuroj,
por eshte nje ndjenje qe s'mund ta ndaloj.
S'jam une ajo qe te them te dua,
por eshte zemra ime qe s'pyet per mua.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:22 pm

-Per nje cast u lodha nga jeta,
m'u duk me e embel vdekja.
Por,erdhe ti ne jeten time,
e me the jeto per mua o jeta ime.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:22 pm

-Qani ju o zogjt e malit,vajtoni me mua,
mbeta vetem si qyqe mali e jeten s'e dua.
Ai qe me shpirt e desha ,
sot me ka harruar,
me duket s'i mjaftova,
ndaj me ka tradhetuar.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:22 pm

-Edhe kjo nate vetem me gjeti,
dhimbjen time asgje s'e treti.
Me vrave ne shpirt,zemren ma copetove,
te fala dashurine,e vec vuajtje me dhurove.
S'e di e sa kohe do te kaloje,
qe kjo dhimbje ne shpirt te pushoje.
Nuk mund te dua tjeter,
se s'mundem te harroj dashurine e vjeter.
Ate dashuri qe me vrau rinine,
ate dashuri qe ma mohoi lumturine

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:23 pm

-Kisha nje zemer,por shpata ma copetoi,
kisha dy sy,por dikush m'i verboi.
Kisha dy krahe me to sikur fluturoja,
kisha nje zemer,por bota ma harroi,
kisha nje jete perpara,por e keqja s'ma lejoi,
kisha nje shprese qe se di se ku shkoi.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:23 pm

-Nje keshilli:-"Kujdes"!
nje kerkese:-"mos ndrysho"!
Nje deshire:-"Mos me harro"!
nje genjeshter:-"nuk te dua"!
Nje te vertete:-"Me mungon"!
trego tani se c'fare mendon!?

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:23 pm

-U takuam pa e ditur se do te ishte i fundit takim,
me pyete sesa te dua?Te thashe:-Pambarim.
Qeshem te gezuar dhe ia kaluam mire,
por,kur u ndame me the:-Lamtumire.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:23 pm

-C'do dite po me zhgenjen me teper,
ti rezultove si nje histori e vjeter.
Ti je ai qe enderrat mi zhumbros,
e zemren ma plagos.
Ti je ai qe une e dua,
por s'mund te jem pronarja e puthjeve te tua.
Ti je gjithshka,por asgje e mire,
e kuptova qekur me the;-lamtumire!
Sot te them une,
edhe pse te dua shume.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:24 pm

-Nje dite pa e kuptuar rashe ne dashuri,
e me vete mendoja sa do te zgjaste,kjo lumturi.
Djalin qe e doja ishte bukurosh,
por zemra e tij mizore ishte fare bosh.
Me fjale te embla me mashtroi,
e zemren time ne dysh e copetoi.
Un engjell e ai djalle,
jetonim ne nje bote te perdale.
Un e embla femije,
ai bisha me fytyre njeri.
Shume me thonin mos i fol me goj,
por,une u pergjigja:-Se pa te s'jetoj.
Kaluan shume koh e gjerat ndryshuan,
e fjalet e njerezve m'u kujtuan.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:24 pm

-Dashuria jone ishte iluzion,
nje enderr e keqe qe nga gjumi te zgjon.
Kur e mora vesh se po me mashtronte,
u drodha si flete,
e thoja:-Jo s'eshte e vertete.
S'ka mundesi te me ndodhe mua se nje zot e di sa te dua

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:24 pm

-Nje yll dhe nje akull rane ne dashuri,
duheshin te mjeret sa s'duheshin njeri.
Vuanin te gjoret se nuk takoheshin dot,
se ylli ishte i nxeht e akulli i ftoht.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Frown

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:25 pm

-Mbi gurin e nje varri lexova emrin tim,
mbi te ishte shkruajtur:-"Te dua shpirti im"!
U ngrita e trishtuar dhe me lot ne sy,
e atje kuptova se do te te dua ty.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Balanced

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:25 pm

-Sa do te doja te shihja nje enderr,
une nuse dhe ti dhender.
Do te doja qe lotet e mi mbi trupin tend te pikonin,
e ate nate kurre mos ta harronin.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:25 pm

-C'i ndodhi syve,kur ti u nise,
ata qane se ti i braktise.
C'i ndodhi zemres,kur ti u largove,
ajo u tret se ti e harrove.
C'i ndodhi shpirtit tim kur shpirti jot mergoi,
ajo qau e qau e nuk e besoi.
C'ndodhi me mua,kur shpinen me ktheve.Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Devil
te urreva,e te urreva me shume se c'me urreve.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 EmptyThu May 17, 2012 6:26 pm

Mos me zgjoni kur jam duke fjetur,sepse enderroj te jete me mua,
mos me zgjoni nga gjumi i thelle,sepse enderroj sikur te me thot te dua.
Mos me zgjoni nga gjumi i embel,sepse ta kem prane dua,
me pelqen te jetoj,sepse larg tij vuaj dhe per te enderroj.

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushtuar dashuris se pamundur :(   Kushtuar dashuris se pamundur :( - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kushtuar dashuris se pamundur :(
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: POEZI-
Kërce tek: