WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?

Shko poshtë 

Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?
Për aleancën e PD-së - "Aleanca për qytetarin"
Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_lcap183%Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_rcap1
 83% [ 5 ]
Për aleancën e PS-së - "Aleanca për të ardhmen"
Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_lcap117%Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_rcap1
 17% [ 1 ]
Për të tjerët
Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_lcap10%Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Vote_rcap1
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 6
 

AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? Empty
MesazhTitulli: Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?   Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale? EmptyMon May 02, 2011 10:13 pm

Instituti për Studime Ndërkombëtare ka publikuar dje një sondazh në lidhje me zgjedhjet vendore të datës 8 Maj për pritshmërinë e votuesve. Drejtuesi i Institutit, Albert Rakipi, është shprehur se qëllimi primar i sondazhit, ku janë pyetur 1250 persona në 10 rrethe të vendit, është perceptimi mbi zgjedhjet lokale. Pyetjes nëse besojnë që zgjedhjet do të jenë të drejta dhe të lira 34.7% i janë përgjigjur po, 28.3 mendojnë se zgjedhjet nuk do të jenë të drejta e të lira, ndërsa 37 për qind nuk mund të shprehen saktësisht. Ky sondazh zbulon një fakt interesant, se cilat janë arsyet përse votohet një kandidat ku në plan të parë dalin cilësitë e kandidatit dhe jo programi.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Për kë do të votoni me 8 maj në zgjedhjet lokale?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: VOTIME DHE SONDAZHE-
Kërce tek: